Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

Eu nu cred, tine de cultura locala si de cat de mult iti pasa sa fii fashion.

Iar pasiunea pt. moda nu tine de respectul de sine [:)]

 

Eu una prefer sa vad o femeie in trening decat modelul tipic de rusoaica / tipa din Europa de Est, cu ungii extra lungi si cu ornamente aplicate pe ele, fusta scurta, dresuri, bluze sclipicioase, machiaj extra strident etc. E doar o preferinta, nu am nimic de fapt nici cu una, nici cu alta [:)]

Treningul e 'fashion' in Romania? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai erau la plaja, unde sa se stearga ? Sa se duca la hotel siroind? Nu inteleg care e chestia deranjanta. Aici se poarta pantofii sport f mult. Nu doar tinerii( dar mai ales ei, aproape nu ies din asa ceva) . Chiar zilele trecute ma uitam in vitrinele din oras, multi pantofi sport, nu doar la magazinele dedicate.

Si aici se poarta pantofii sport, dar nu cu trening pe strada. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O da, si de asta imi aduc bine aminte pe plaja in Romania . Stersul asta cu  prosopul pe cap si pe tot corpul  al barbatilor  in vazul tuturor ...

Si prin alte parti ii recunosti si dupa asta. Pe  langa trening si borseta [:)]

 

Edit (ultima si chiar termin :) mai ales ca autorea subiectului a fost la munte nu la mare vad [:)] ) : slipurile . Asa ceva , atatia chiloti de baie barbatesti fara picior pe plaja eu doar la barbatii romani am vazut.

Pe sub trening, of course:)

A fost cald totusi.  [:)]

Si mie imi plac 'slipii' aia in special purtati cu maiou. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, uite ca nu cred ca romanii - s singurii din Univers care poarta trening pe strada. Vad pe biciclete tot felul de tinute, la gardul scolilor parinti ce isi asteapta copii, mame ce vin de la sala , etc. Sunt ei reprezentativi pt esteticul olandez? Nu, doar daca vrei neaparat sa tragi concluzii. Atat timp cat e curat imbracat omul, nu consider un pacat capital. A, daca te duci la o chestie formala( botez, inmormantare) da.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu care credeam ca statul in alte tari civilizate, nu in (cocalara si inglodita de) Romania, ne face sa intelegem ca pur si simplu nu haina il face pe om. si acceptam ca fiecare are conceptul lui de a se imbraca (sau tunde, sau machia) si ca nu ne influenteaza cu absolut nimic. dar... se pare ca nu. mare pacat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, uite ca nu cred ca romanii - s singurii din Univers care poarta trening pe strada.

 

Nu nu sunt, cu siguranta.

Treningul este totusi un strai decent, daca te gandesti ca se merge "pana la colt, nu mai mult [:D] ) in halat de casa, de baie, pijama, camasa de noapte (purtate ca si tinuta de casa), sort, salopeta (murdara), barbatii inclusiv la bustul gol. Nu, nu la mare.

Cel mai mult imi place "trelingul" la masculi. Ea gatita, haine si incaltaminte normale (adecvate situatiei), el in treling. Musai de firma, culori de obicei tipatoare. Si adidasi. Tot de firma.

De cand eram mic stiu conceptul ca haina nu face pe om. L-am invatat la proverbe, cu tot cu exemple, l-am ascultat pe Pittis cu Hogea la nunta, pus la coada ca nu era imbracat cu fala si imediat pus in capul mesei cand si-a luat blana.

Si totusi nu stiu cum naiba se face ca tot de cand eram mic am observat, aproape fara greseala, ca anumiti oameni se imbraca intr-un anumit fel.

Cum o fi aia? Care o fi explicatia?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbati-miu le tine in buzunare - acte, bani, chei. In orice anotimp are pantaloni cu buzunare.

 

E clar o chestie "culturala". Adica eu inteleg prin "casual" blugi, tricou, conversi. Nu port mereu poseta. Daca am buzunare in general nu e cazul. N-am absolut nimic cu cine se imbraca altfel, nu-mi exprim opinii despre moda pentru ca nu am inclinatii in sensul asta, nu mi se pare nici lipsa de respect pentru propria persoana... Doar ca pentru mine nu merge, pentru barbate-miu ideea de borseta e ceva extraordinar, desi are prieteni care poarta asa ceva.

 

Din punctul meu de vedere oricum nu conteaza, fiecare cum ii place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul meu isi  tine actele proprii intr-o geanta gen laptop dar mai subtire sa zic asa. Am mai vazut la altii genti mici de umar barbatesti,  dosar , buzunar la rucsac la munte  , buzunar pur si simplu la haine  daca sunt doar acte mici , in vama coboara  lumea cu actele in mana pur si simplu daca nu le dadeau doar pe geam .

 

Asta ma intreb si eu. Si noi avem marsupii din acelea, le folosim doar in concedii. De fapt sotul le foloseste si tocmai in idea in care vrem sa ne asiguram ca nu ne despartim niciodata de pasapoarte/carduri si cash.

 

Nu stiu, noi ne tinem fiecare actele lui. Si copiii de la o varsta incolo si le tin singuri in concedii buletinele sau pasapoartele iar carduri nu au. Pentru copiii mici le tin eu la mine in geanta pentru ca ei sunt mai mult cu mine nu cu sotul (sau le las in seif la hotel in general actele copiilor)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...