Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trening


Recommended Posts

Uite cum invatam cuvinte noi. Nici nu stiam ca am un ado acasa :)

 

In Ro, la piscina nu e voie cu short. E obligatoriu slip cu sau fara picior. In competitii se folosesc jammer-i din diverse fibre (carbon) astfel incat sa nu se ude, sa alunece, sa faca compresie etc. E o intreaga teorie si timpul de imbracare a unui astfel de slip e cam de 15 min.

 

http://www.tyr-sport.ro/image/cache/data/Slipi/Jammer/ESSB-093-500x500.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 355
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

In Ro, la piscina nu e voie cu short. E obligatoriu slip cu sau fara picior.

 

Nu stiam...nici n-am asa ceva.

Se vede ca nu merg la piscina [:)]

Deci atatea reguli la facut baie...si va mirati ca exista discutii la imbracatul pe strada [:)]

Adica prin oras, pe bicicleta, merge doar in chiloti portocalii, dar la piscina...respectam reguli.

E clar ca tine de zona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum invatam cuvinte noi. Nici nu stiam ca am un ado acasa :)

 

In Ro, la piscina nu e voie cu short. E obligatoriu slip cu sau fara picior. In competitii se folosesc jammer-i din diverse fibre (carbon) astfel incat sa nu se ude, sa alunece, sa faca compresie etc. E o intreaga teorie si timpul de imbracare a unui astfel de slip e cam de 15 min.

 

 

Eu cred ca in Romania (de fapt sunt sigura)  la o piscina obisnuita, de agrement, ai voie sa vii cum doresti (bine mai putin costum nud).

E posibil sa fie unii tacaniti care sa impuna un "cod vestimentar" dar eu nu am dat peste ei deci n-as ridica fraza ta la rang de ce e voie in Ro sau nu. 

poate e vorba de bazinele unde se face antrenament la inot.

 

Barbata-miu are abonament la mai multe astfel de cluburi si nu poarta decat "short de baie" Nautica. 

 

Sau e posibil sa faci o confuzie intre shortul de strada si shortul de baie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Uite cum invatam cuvinte noi. Nici nu stiam ca am un ado acasa :) In Ro, la piscina nu e voie cu short. E obligatoriu slip cu sau fara picior. In competitii se folosesc jammer-i din diverse fibre (carbon) astfel incat sa nu se ude, sa alunece, sa faca compresie etc. E o intreaga teorie si timpul de imbracare a unui astfel de slip e cam de 15 min. http://www.tyr-sport.ro/image/cache/data/Slipi/Jammer/ESSB-093-500x500.jpg

 

 

Pai si la noi short de apa se poarta doar pt inotul "de voie". Pt inot competitiv se poarta slip cu crac, dar nu asa fancy cum ai aratat tu. Alea sunt pt competitii f serioasa banuiesc. Pan ams, Olympics  genul asta. Nu locale, provincial etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe la voi e cam asa, nu? [:)]

Rufus, nu stiu daca la Michelle s-o fi purtand asa ceva, dar in Germania exact asa poarta adolescentii la strand. Chiloti, obligatoriu de marca si cu elasticul la vedere, iar deasupra sorth special pentru apa. 

Nu chiar asa cazuti ca in poza ta, mai degraba ca ai celui din dreapta pozei.

La ai tai sunt asa cazuti probabil de la curentul oceanului  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...