Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primii pași către adopție. (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miriana, si noi initial optasem pt 2 copii, 0-1 ani, adica aproape 2 ani. Optiunile finale sunt 2 copii, 0-3 ani, adica aproape 4 ani. Pe noi nu cei de la Directie ne-au convins, ci celelalte familii de la noi de la directie, erau 2 familii care erau la al 4 atestat. 

  Legat de optiunea de 2 copii, am vrut sa creasca impreuna (suntem deschisi si la 2 copii fara nici o legatura de rudenie intre ei), si ca noi oricum ne dorim o familie numeroasa (4 copii). Intr-adevar ne-au zis si noua cu nu multe familii isi asuma 2 copii deodata, din cauze financiare/din cauza de job/sau spatiu locativ.

 Momentan nu am primit nici un telefon. Pe de alta parte, vara-mia acum 2 ani, la 2 luni dupa primirea atestatului a adoptat 2 frati gemeni de 6 ani; deci sunt doritori si pt copii mai marisori. Ei au fost deschisi, desi ea avea atunci sub 30 ani, si ar fi putut sa mi astepte. Depinde de fiecare acum.

  Eu mai cochetez cu ideea, ca in august cand mergem sa semnam, sa mai maresc un an, dar dnul Moon nu e convins. O sa vedem ce si cum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara !

Noi pe data de 27 iunie am depus dosarul la Cluj.

Astazi m-am dat seama ca trebuia sa primesc o scrisorica de la directie si nu am primit dar, am primit telefon de la responsabila de caz ;) Luni vine in vizita la noi :) Am emotii, nu stiu cum se misca lucrurile la Cluj. Spre sa fie bine.

La mine povestea pe scurt e urmatoarea : Eu nu pot avea copilasi si mi-am dorit sa infiem .

Ne-am dus la directie, am discutat cu doamnele si spre surprinderea noastra, sotul nu se asociaza ..... Pam Pam.... El munceste pe camion se e mai tot timpul plecat din tara. Prin rurmare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti acest reportaj. Ma doare sufletul, nici mancarea nu imi merge pe gat :(( Nu pot sa cred . 

Doamnelor, AICI SUNT COPILASII PE CARE NOI II ASREPTAM !!! 

Cum se poate asa ceva ??? Sunt socata de ce am vazut  . 

Un copil primeste pana in 9000 lei pe luna in spital si daca nu sunt folositi acesti bani sunt redistribuiti :((((

Spitalele castiga dupa acesti ingerasi . VEDETI ACEST REPORTAJ SFASIETOR !!!

http://www.cuvantul-ortodox.ro/recomandari/2014/04/11/infernul-copiilor-uitati-in-premiera-copiii-abandonati-spitale-evghenia-kironaki-video/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ! Noi pe data de 27 iunie am depus dosarul la Cluj. Astazi m-am dat seama ca trebuia sa primesc o scrisorica de la directie si nu am primit dar, am primit telefon de la responsabila de caz ;) Luni vine in vizita la noi :) Am emotii, nu stiu cum se misca lucrurile la Cluj. Spre sa fie bine. La mine povestea pe scurt e urmatoarea : Eu nu pot avea copilasi si mi-am dorit sa infiem . Ne-am dus la directie, am discutat cu doamnele si spre surprinderea noastra, sotul nu se asociaza ..... Pam Pam.... El munceste pe camion se e mai tot timpul plecat din tara. Prin rurmare

 

 

La noi situati este oarecum similara - sotul meu este navigator si nu poate adopta. Fetita noastra va fi adoptata mai intai de mine si apoi de sotul meu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Briella, fetele din Ilfov ceva telefoane? Vad ca fetele din Sibiu, Constanta, Bucuresti deja sunt in potrivire, numa la noi nimic. A vazut cineva macar vreun dosar.

 Ma uit la atestatul nostru pus intr-un sertar, si vad ca nu se misca nimic, si ma apuca furia.

 Eu nu inteleg cum nu sunt copii, ca vad o gramada de pirande cu copii de gat, oare toate isi cresc copii????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Briella, fetele din Ilfov ceva telefoane? Vad ca fetele din Sibiu, Constanta, Bucuresti deja sunt in potrivire, numa la noi nimic. A vazut cineva macar vreun dosar.

 Ma uit la atestatul nostru pus intr-un sertar, si vad ca nu se misca nimic, si ma apuca furia.

 Eu nu inteleg cum nu sunt copii, ca vad o gramada de pirande cu copii de gat, oare toate isi cresc copii????

 Hei, nu chiar toate din Bucureşti sunt în potrivire.

Noi suntem la atestatul nr. 2. Nici un telefon până acum. Nici o listă pe care să fi intrat. Nimic..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Hei, nu chiar toate din Bucureşti sunt în potrivire.

Noi suntem la atestatul nr. 2. Nici un telefon până acum. Nici o listă pe care să fi intrat. Nimic..

 

 Apoi nush Somebody, dar .... vezi ce repede se intampla la unele Directii. Si la altele ... pauza. Timp in care noi ne punem viata on hold, refuzam oportunitati profesionale si financiare incredibile, de care ar putea beneficia si copii nostrii.

 Sotul meu a vrut sa sune la Directie, dar am zis sa asteptam luna august, sa ne sune pt actul aditional, si atunci sa discutam pe unde suntem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...