Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primii pași către adopție. (2)


Recommended Posts

La noi a venit mosul se pare. Am vazut copilul. e drăguțel, in lumea lui de joaca. negricios si simpatic. concentrat.  vrea ca totul sa fie al lui. Altfel e grav.  e voios si curios. Numara intr-un sistem de numeratiela cunoscut doar de el si țopăie de pe un picior pe altul. Trebuie sa fie bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara! Ce de vesti bune!!!

 

Am mers si noi sa vedem lista cu copii greu adoptabili si... saptamana viitoare mergem sa vedem dosarul si sa ne intalnim cu o fetita! Speram sa fie totul in regula, sa fie cea asteptata!

 

Avem ceva drum de facut, dar... merita!

 

Anul asta trebuie sa se incheie cu bine pentru cat mai multi copii si cat mai multe familii!!!

 

Macar in inimi, daca nu chiar langa brad, cat mai multi sper sa avem copilasii doriti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONIL, la apel :)  [deziuata]  [flo]

Te aștept(ăm) cu sufletul la gură, să ne dai vești. Ai fost azi la Direcție?

Parcă sector 4 ești tu? De când ai atestatul? 2014 sau 2015?

 

IRIDESSA

Te astept(ăm) cu vești excelente!  [flo]

 

Yuhuu...hai că simt că-mi vine rândul și mie! (atestat de fix 1 an 7 luni)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a venit mosul se pare. Am vazut copilul. e drăguțel, in lumea lui de joaca. negricios si simpatic. concentrat.  vrea ca totul sa fie al lui. Altfel e grav.  e voios si curios. Numara intr-un sistem de numeratiela cunoscut doar de el si țopăie de pe un picior pe altul. Trebuie sa fie bine. 

 Super Nico!

Moșul a fost darnic, anul ăsta. Să decurgă totul perfect de acum!

 

Să curgă copilașii norocoși!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,mamici si viitoare mamici! [flo2]

Minunate vestile citite,se pare ca magia acestei luni isi va pune amprenta pe multe dintre noi.

Nico,te asteptam cu vesti bune despre baitel,la fel si pe voi Monil si Iridessa .

Speranta .. de ce eu simt ca printre  paginile acelei liste ai gasit si tu o minune?

QiaoBing.. in poza de mai sus eu vad 6 ochisori  ce sclipsesc a dragoste si a fericire. Sunteti frumoase si calde..asa sa fiti intreaga viata! 

Despre mine ce sa mai spun... decat ca  ne-au sunat de la tribunal si maine mergem sa aducem fetita acasa. Nu ne asteptam asa repede, noi calculasem ca va fi sapt viitoare , asa ce ne-au izbit de toti peretii vestile dar si emotiile . Suntem pe ultima suta de metri cu pregatirea camerei ei si cu tot ce trebuie intr-o casa unui copil.

Mi s-a spus ca azi va fi ultima mea zi de munca si ca maine sa fac cerere pt suspendarea activitatii in baza certificatului de grefa pe care il voi primi de la tribunal. Sunt putin dezamagita de cei de la job, desi stiau de un an de zile intentia mea de a adopta ,desi in ultima luna i-am tinut la curent cu etapa in care am ajuns, mi-au reprosat acum ca i-am lasat descoperiti. Ba mai mult , o secretara careia i-am urat deja de ''dulce'', a vociferat in spatele meu ceva de genul: ,, ce tampenie acest concediu, acum sa vedeti ca vor adopta toti copii ca sa ia bani si sa stea acasa!''

 De parca ar stii ea cat de greu este sa ajungi in acest punct si cata suiferinta acumulezi!

In fine, nu mai ma gandesc la nimic..vreau doar sa treaca si aceasta zi, sa  avem fetita acasa si sa se acomodeze ..am mari emotii cum va fi prima zi impreuna!

Va pup, toate cele bune!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OOO, ce fetite scumpe, sa va bucurati de ele!!!!!!!!!!

 

Avem atestat din nov 2014, am fost si noi potriviti cu un baietel de 4 ani, i-am vazut fisa in care nu scria mare lucru, ca a avut 2,8 kg la nastere, 49 cm, se incalta singur, se joaca cu alti copii, provine dintr-o relatie neoficiala, are probleme de limbaj, este evaluat cu o intarziere in dezv de 6 luni fata de varsta lui, e putin negricios, dar nu are trasaturi specifice de rrom.. Ne vom duce sa il vedem cat de repede se va putea, sper la fata locului sa nu apara alte surprize neplacute, oricum mergem cu mintea si inima deschisa

 

Sa vina Mosu'' cu copilasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONIL, la apel :)  [deziuata]  [flo]

Te aștept(ăm) cu sufletul la gură, să ne dai vești. Ai fost azi la Direcție?

Parcă sector 4 ești tu? De când ai atestatul? 2014 sau 2015?

 

IRIDESSA

Te astept(ăm) cu vești excelente!  [flo]

 

Yuhuu...hai că simt că-mi vine rândul și mie! (atestat de fix 1 an 7 luni)

Yuhuu...hai că simt că-mi vine rândul și mie! (atestat de fix 1 an 7 luni)

 

 

Somebody dupa fix 2 ani ne-au sunat, nici nu ne asteptam, ma gandeam ca daca vin sarbatorile nu se mai ocupa nimeni de noi, dar la Directie era agitatie mare. Sper sa te sune si pe tine cat mai curand. Noi trebuia sa mergem pentru lista de copii greu adoptabili, dar sotul nu putea si am tot amanat. In timp ce noi cautam solutii sa ne gasim timp, ne-au sunat sa ne spuna ca am fost potriviti cu un baietel. Am crezut ca voi avea emotii.. dar contrar asteptarilor am analizat toata situatia la rece. Cu timpul stam cel mai prost, dar vedem, mergem inainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...