Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primii pași către adopție. (2)


Recommended Posts

Buna, eu sunt Galati si am atestatul din 12 decembrie 2016. Ne-au anuntat ca perioada medie de asteptare e de 3 luni insa nerabdarea este mare.

Nu mai e nimeni pe aici din Galati, din cate am vazut, pentru ca as fi vrut sa stiu cat au asteptat alte familii pana au fost chemate sa vada un copil.

As vrea din inima ca asteptarea sa fie cat mai scurta insa din momentul in care am depus dosarul si am inceput procedura de atestare, mi-am dat seama ca trebuie sa am foarte multa rabdare si e foarte foarte greu.

Va doresc succes tuturor si va urmaresc in continuare cu placere, iar in momentul in care vom fi chemati sa vedem un copil, va anunt cum a decurs totul  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Buna, eu sunt Galati si am atestatul din 12 decembrie 2016. Ne-au anuntat ca perioada medie de asteptare e de 3 luni insa nerabdarea este mare. Nu mai e nimeni pe aici din Galati, din cate am vazut, pentru ca as fi vrut sa stiu cat au asteptat alte familii pana au fost chemate sa vada un copil. As vrea din inima ca asteptarea sa fie cat mai scurta insa din momentul in care am depus dosarul si am inceput procedura de atestare, mi-am dat seama ca trebuie sa am foarte multa rabdare si e foarte foarte greu. Va doresc succes tuturor si va urmaresc in continuare cu placere, iar in momentul in care vom fi chemati sa vedem un copil, va anunt cum a decurs totul [:)]

Buna! Eu sunt din Galati. Voi primi atestatul la sfarsitul lunii ianuarie! Oare am facut cursurile impreuna? Daca asteptarea ar fi doar de 3 luni, ar fi minunat, dar nu cred...depinde si ptr ce varsta aveti atestatul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu sunt din Galati. Voi primi atestatul la sfarsitul lunii ianuarie! Oare am facut cursurile impreuna? Daca asteptarea ar fi doar de 3 luni, ar fi minunat, dar nu cred...depinde si ptr ce varsta aveti atestatul

Cursurile le-am facut la sf lui septembrie si prima saptamana din octombrie. Varsta 0-3 ani, indiferent de sex, sa nu fie de etnie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sper totusi ca macar sa ne arate un copil, dupa trei luni, chiar daca nu va fi cel visat.

Oricum, ce am inteles cel mai clar de la cursuri si toate intalnirile: coborati asteptarile cat se poate de mult. Copiii vin cu diverse probeleme si 99% din cazuri, din familii destramate, mame alcoolice, bolnave, tatii la fel. 

Eu sunt convisa ca un copil e influentat de mediul in care creste si la aceasta varsta este recuperabil.

Sunt moarta de frica la gandul ca nu o sa ma descurc dar asta nu ma va face sa renunt  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a

 

Nu, n-am facut in acelasi timp. Tot 0-3 ani am bifat si noi, indiferent de sex, dar am fost flexibili la anumite intarzieri si la provenienta copilului. Asteptam! Cu Dumnezeu inainte! Sper sa fie bine! Noua ni s-a spus ca asteptarea dureaza 12 luni.

ati facut cerere pentru a va potrivi cu copii din mai multe judete?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la toata lumea, am revenit cu vesti :)

Am intrat in potrivire cu o fetita de 3 ani :)

Este superba, am fost deja in vizita:) e desteapta , vorbareata, prietenoasa si sanatoasa . O adoram:D Incercam sa o vizitam zilnic sa se obisnuiasca cu noi.

Va doresc la toate sa va intalniti copilasii cat mai curand posibil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...