Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Deparazitare externa la cateii de talie mica ?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am vazut o reclama la front line la TV si spunea ca pazeste si de capuse.

Eu n-am catel ci motan, vara il ducem la tara si sta mult pe afara, il cautam mereu de capuse si ii gasim periodic cate una. In rest e pisica de apartament.

Doar ca front line-ul asta caruia I se face reclama acum spune clar ca nu se foloseste si la pisici.

Deci ma lipesc si eu aici sa intreb daca stie cineva ce ar proteja piscile de capuse? Pentru restul bolilor il vaccinam, chiar luna asta are de facut rapeluri la 2 vaccinuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am catel mic, al meu are cam 25 kg, insa deparazitarea este ft importanta. Al nostru sta in curte, acum ca e cald 70% din timp, in rest in casa, acum o luna s-a imbolnavit din senin, l-am dus la vet-ul lui, i-a facut analize si avea o boala cauzata de o capusa. Tratament la vet, pacalit sa ia pastile acasa, cam 2 sapt. i-a tb sa isi revina.

  Noi il dadeam cu avantix picaturi pe piele, normal ar tb sa il tina o luna, insa mai sigur o data la 3 saptamani; si pt ca uneori uitam anul asta dupa incident am mers pe varianta zgarda Frontline.

 Intr-o zi i-a mai gasit barbatul o capusa pe piele (ca l-am si frezat si acum se vede), dar nu se implantase, probabil de la zgarda.

  Eu personal merg pe zgarda, dau 150 lei si 7 luni nu am treaba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut Frontline. Peste iarna a stat la bloc deci nu prea a mai avut nevoie.

Acum ca e iar la curte am luat ceva de la veterinar.. din pacate nu stiu numele. Daca gasesc cutia iti spun [:)]

 

Da, si pe mine ma deranjeaza ca miroase.. ca eu is mereu cu el in brate si noaptea ma si  trezesc cu el in cap... dar asta e  [:)]  Cat e proaspat incerc sa ma feresc sa nu ating zona.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...