Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum va place numele de Leandra ?


Recommended Posts

Daca e dupa rime atunci nu mai pui numele nivi Ana sau orice se termina asa, ca rimeaza cu banana si nimfomana, Maria cu jucaria, Denis stim cu totii samd. :)))

 

Am avut un pacient, baiat de vreo 12 ani pe care il chema Brain....si altul pe care il chema Dragon.

 

Mie imi place de exemplu Arwen dar pt ca e ca nuca in perete langa numele de familie imi voi scuti copilul de asa ceva.

 

Si eu m-am gandit la umblatul de care a mai mentionat cineva ca rimeaza cu numele, oricum cred ca stii ca o fata cu acest nume va ramane 'Lea', nu? :)

 

Imi place de exemplu si Alexandrina dar nimeni nu ii va spune numele intreg persoanei respective, se gasesc prescurtari si se duce tot farmecul.

La fel si la Christian, cu accent nemtesc. E superb numele si suna bine si in engleza dar daca il prescurtezi.......mi se pare aiurea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma intreb de ce unii parinti sint atit de sadici sa-si 'stampileze' copii cu nume ciudate sau chiar unele suna a bataie de joc.

Vad la munca, daca au nume ciudate  in mai toate cazurile, copii sint efectiv hartuiti pe tema asta. 

Oare de ce iti doresti ca parinte sa sufere copilul tau? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...