Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu tot asa zic, se scade treptat medrolul. Daca luai doar de cateva zile puteai sa renunti brusc, dar dupa doua saptamani e mai bine si fii precauta si sa nu risti. Poate ca n-o sa se intample nimic daca-l scoti brusc... dar de ce sa risti ? Scade-l treptat, e mai sigur asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, Andrew…au mai invatat si ei intre timp.

Azi am fost la Well pentru  endometrial scratching si spunea dna Predoiu ca acum sunt multe clinici si la noi, care s-au specializat si au expertiza in FIV-uri la nivelul celor din afara. Spunea ca taman ce-a fost la un simpozion in afara tarii unde s-a discutat de activarea ovocitelor, procedura care va ajuta si persoanele „mature” asa ca mine.  

Fetelor, pot fi diferente mari intre nk-urile din uter si cele din sange? Nk-urile din sange mi-au iesit 8%, am vrut sa fac astazi si nk-urile din uter, dar nu lucreaza laboratorul in perioada sarbatorilor, numai ca „sarbatorile” la ei, incep de maine….Am intrebat si daca tratamentul cu antibotic administrat in perioada recoltarii, afecteaza nk-urile….a spus ca, nu.

Bafta mari_ghicu!!!

Offf…Sorinake! Insista la cehi pentru embrioadoptie !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, tocmai asta e problema, ca se intampla frecvent sa fie mari diferente intre nk-urile din sangele periferic si cele din uter.

 

Si ca sa fie si mai greu de interpretat, numarul de nk uterine fluctueaza pe perioada unui ciclu si din acest motiv recoltarea din uter trebuie facuta la momentul oportun... stiu medicii cand, ca eu n-am mai avut curiozitatea sa aflu.

 

Nikos: "Vrabia malai viseaza ". Cam asa cu nivelul alor nostri... cand or avea rata de succes, preturile si numarul de clienti al celor de afara, inclusiv tehnologia si experienta lor... atunci poate... in rest, da, sunt ca cei din afara... au usi la birou, halate albe, locuri de parcare...

 

Este un lucru cunoscut faptul ca antibioticele produc o slabire temporara a sistemului imunitar. Nu stiu daca se vede in scaderea numarului de nk-uri totale sau o fi doar o scadere la nivelul agresivitatii acestora.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...