Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Salutare si de la mine fetelor  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Moon, Qiao va felicit si sa vina copilasii cat mai repede  [flo2]

Sorina imi pare tare rau dar sper ca planul tau sa functioneze de data asta  [flo2]

Nicol asteptam maine un rezultat mare mare  [flo2]

 

Eu o sa am un Paste de vis. Daca anul trecut in vinerea mare am facut transferul la primul FIV iar in ziua de Paste eram in drum spre Romania, de data asta voi fi in drum spre Belgia. Am reusit sa prind o programare la histero pe data de 02.05 asa ca sunt nevoita sa plec fix in ziua de Paste. 

Histero va fi pentru diagnostic pentru ca se pare ca intr-adevar Tayfun a vazut bine si colac peste pupaza am si suspiciune de uter in forma de T (asta dupa ce Rudi Campo a analizat RMN-ul). Dupa ce va vedea clar ce e inauntru imi va spune ce trebuie sa fac mai departe.

Partea proasta este ca voi face histero fara anestezie, sper doar ca sculele lui Campo sa fie ceva mai finute decat ale lui Albu, pentru ca la Albu si cu anestezie am simtit oarece jena.

 

A si daca sunteti interesate de ceva teste puteti incerca pe www.clinicaltrialsregister.eu Nu prea cred sa gasiti ceva pe Romania, dar sunt in tarile din apropriere si daca indepliniti conditiile va primesc. Eu am aplicat pentru mama mea la doua trialuri si am primit aprobarea la vremea respectiva pentru ambele. Norocul a fost ca spitalul din Austria colabora cu unul din Romania si astfel am putut sa fac tratamentul in tara. Si tot tratamentul a fost in jur de 80.000 euro, contributia noastra fiind 0. La celalalt trial din pacate nu avea gena braf respectiva si nu s-a incadrat (tratamentul era in jur de 200.000 usd pe o perioada de 2 ani)

 

 

 Mery, mult succes, si eu sunt in plin protocol de Fiv, asa ca in perioada asta o sa umblu cu ace si sot dupa mine. De Craciun ultimul beta facut (am facut vreo 2) mi-a adus cadou iar un BFN, asa ca pt noi - cele challenged sarbatorile au o alta conotatie.

 Sa inteleg ca nu platesti histero sau ...?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mery, mult succes!

moon, eu azi am inceput estradiolul si astept ziua 3 a cm urmator sa incep si eu cu injectatul. Doamne ajuta moon sa fie cu succes!

 

 

 Ariana, inseamna ca noi urmam. Eu deja iau vitamine si cate o inj. de diph in fiecare zi, am avut si eco inainte de diph, am 14 foliculi, acum sa vedem cati reuseste doc sa ii creasca. 

  Ne mai conversam.  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Moon, Ariana  [pup]

 

Moon as vrea eu sa nu platesc. Consultatia costa 250 euro iar histeroscopia 300 euro, in total 550 euro. Daca are ceva de operat pe acolo urmatoarea consultatie este 100 euro iar histero operatorie 1.500 euro

 

La mine la fiecare FIV a fost o zi mai speciala, la FIV 1 transfer in vinerea mare, la FIV 2 beta de Sf Maria (8 sept), la FIV 3 punctia pe 8 martie ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea daca mai adaug si RMN-ul ca si ala a fost 960 lei (inca 200 euro) deja depasesc cu mult, avand in vedere ca voi fi nevoita sa fac si 2 drumuri, dar am zis ca na e un doctor bun care a mai facut histero multe la viata lui. Plus de asta am vazut ca omul inventeaza tot felul de scule pentru histero ... sper sa fie bine

De Tayfun nu am auzit pe nimeni sa faca cu el si tare imi e ca ma duc acolo si face Deniz histero ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...