Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Wow..ce trece timpul!Anul trecut de Pasti aveam si eu gonalul in meniu..

Sa fie cu noroc si la voi!

 

Ariana, eu am avut estrogeni combinat cu antagonist si mi-a scurtat ciclu cu 3-4 zile..

 

 Multumim Alia, si eu tot cu Gonal o sa fac stimularea, sper sa am acelasi rezultat ca tine (umbla vorba ca dna doctor "face" baieti).

 Mery, mie mi se pare mult si nu inteleg de ce nu rezeca ce are de rezecat la histero diagnostica, adica de ce sa treci de 2 ori prin dureri? nu inteleg logica. Iar pretul, pt mine e out of league. Eu am facut histero diagnostica, si daca gasea ceva de reparat repara atunci , ce rost avea sa ma anestezieze de 2 ori? Nu a gasit nimic, asa ca mi-a facut endo injury. M-a costat 1300 lei - cea diagnostica, cica cea operatorie era 1500 lei. Pe endo injury nu mi-a mai luat nimic. Si din ce m-am uitat pe la clinicile de fertilitate din Bucuresti, pretul e on the high level. Dar, sa fie totul cu folos.

 Pupici.

Si eu am prins aproape toate sarbatorile si zilele noastra de nastere ori intepandu-ma, ori facand beta hcg, asa s-a nimerit - nu sunt masochista  [soricel] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moon si eu as fi vrut sa fac o singura procedura, dar din pacate nu stie ce e exact in interior, iar din cate am inteles eu de la asistenta lui sunt instrumente speciale la diagnostica fata de operatorie (are o gramada de instrumente facute de el care se vand in toata lumea) si nu cred ca are posibilitatea de a face operatorie in clinica din Leuven. Am mai vb cu 2 fete care au facut histero cu el, iar una dintre ele a facut chiar reconstructie de uter iar interventia a facut-o in spitalul din Genk (tot cu el).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon si eu as fi vrut sa fac o singura procedura, dar din pacate nu stie ce e exact in interior, iar din cate am inteles eu de la asistenta lui sunt instrumente speciale la diagnostica fata de operatorie (are o gramada de instrumente facute de el care se vand in toata lumea) si nu cred ca are posibilitatea de a face operatorie in clinica din Leuven. Am mai vb cu 2 fete care au facut histero cu el, iar una dintre ele a facut chiar reconstructie de uter iar interventia a facut-o in spitalul din Genk (tot cu el).

 

 Atunci sa fie bine si sa ni te alaturi rapid. Eu nu cred ca as fi rezistat fara anestezie, adica am dormit - m-am trezit cu perfuzie in pat, cand am incercat sa ma ridic am sangerat suficient de puternic, deci nu imi imaginez cum as fi rezistat fara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi e frica de mor ... la Albu am avut anestezie locala si tot simteam, nici nu vreau sa ma gandesc cum  o sa fie acum, sper doar ca instrumentele lui sa fie mai soft ...

 

[pup] daca ai zis ca e asa specializat, o avea. Sa stii ca eu in timpul interventiei nu am simtit nimic, cand m-am trezit am avut asa dureri de burtica ca la menstra, si tot solictam drugs - mi s-a zis ca deja mi s-a dat si drugs si antibiotic pe perfuzie, da eu voiam more and more.  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.independent.co.uk/news/science/ivf-procedure-that-makes-older-eggs-young-again-could-come-to-uk-a6831736.html

Raish , practic daca se face chestia asta cu mitochondria o sa se obtina embrioni mai buni deci o sa se poata face fiv pana la vârste mai inaintate, cu conditia sa ai endo bun.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...