Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Ariana e super, desi nu sunt novice tre sa recunosc ca dipherline-ul m-a dat peste cap din mai multe puncte de vedere, dar strang din dinti. Si eu is in z30 de cm, trebuia sa imi vina, am inteles de la doc. ca imi va intarzia, in prima zi trebuie sa sun la clinica.

  Eu am spus la primul FIV, dupa nu am mai spus, nu ca maica-mia nu ar fi de acord, dar ii e mila de mine, la drept vorbind si mie imi e dar strang din dinti. Eu i-am zis clar ca nu renunt pana nu am copii acasa. Acum acasa i-am dat asa pe de parte de inteles ca mai fac un fiv, si m-a intrebat daca nu ma tem de afecte adverse: i-am zis nu, ca nu citesc.  [soricel]

 Ariana, e bine ca esti asa optimista ca o sa ai multe ovo, eu am zis am facut o eco inainte de diph. si aveam 14 foliculi, deci slabe sanse de hiperstimulare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ariana tin pumnii. Ma bucur ca a decurs usor sedinta de ace, pt ce faci tu tratament nu prea ai ce sa simti nici in timpul nici dupa sedinta (asta daca nu iti dau disconfort acele si te doare locul) ... poate o usoara senzatie de caldura in zona burtii cand o sa ai ace si acolo.

Moon tu o sa deschizi direct gradinita [soricel] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in ziua 27 azi, cam in ziua 29 imi vine de obicei. Astept cuminte :))

Moon sa dea Dumnezeu sa ne fie cu folos "chinurile"! [flo2]

 

Qiao, a fost amuzant ieri,  la un Moment dat ma gadeam ieri asa, in sinea mea stand acolo in pozitia ariciului lesinat... "mai da' ce ma incalzesc de la acele astea... " si cum ma miram eu asa am vazut ca de fapt stateam pe un pat cald (ca pe o perna electrica, sa nu cumva sa racesc)  [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in ziua 27 azi, cam in ziua 29 imi vine de obicei. Astept cuminte :))

Moon sa dea Dumnezeu sa ne fie cu folos "chinurile"! [flo2]

 

Qiao, a fost amuzant ieri,  la un Moment dat ma gadeam ieri asa, in sinea mea stand acolo in pozitia ariciului lesinat... "mai da' ce ma incalzesc de la acele astea... " si cum ma miram eu asa am vazut ca de fapt stateam pe un pat cald (ca pe o perna electrica, sa nu cumva sa racesc)  [batcap]  [batcap] [batcap]  [batcap]  

 

 

 Ariana si eu am ciclu ceas la 28 de zile, insa doc. mi-a zis ca e ft posibil sa imi intarzie; citeam la fete pe forum si le-a intarziat cam 4 zile, mai astept saptamana asta si apoi sun sa vad ce si cum. Eu nu stiu cand o sa am punctia, ET-ul, de data asta vad ca mi se dau info. cu taraita, eu doar sper sa terminam pana pr 5 iunie, ca atunci plecam din tara in vacanta si as vrea sa ii plimb si pe embrionasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, nu ti-e teama sa pleci in vacanta asa imediat dupa ET? Eu am planificat tot concediul pentru dupa saptamana 12 de sarcina... [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] de aceea sper sa imi faca si transferul Luna asta, nu de alta dar m-a amenintat ca daca produc mai mult de 13 foliculi facem transferul Luna urmatoare...

saracul sotul meu nu are voie sa planifice nici macar o excursie de o zi fara sa ma intrebe :))))))))

ieri am avut prima explozie de nervi (interna, nu am scos-o la suprafata): mi-a fost usor greata spre seara (nu extrem) iar sotul meu ma intreba din 5 in 5 Minute cum ma simt... imi venea sa arunc cu ceva dupa el dar m-am abtinut, stiu ca e mereu bine intentionat si ca nervii mei nu aveau nimic de-a face de fapt cu el :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, nu ti-e teama sa pleci in vacanta asa imediat dupa ET? Eu am planificat tot concediul pentru dupa saptamana 12 de sarcina... [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] de aceea sper sa imi faca si transferul Luna asta, nu de alta dar m-a amenintat ca daca produc mai mult de 13 foliculi facem transferul Luna urmatoare...

saracul sotul meu nu are voie sa planifice nici macar o excursie de o zi fara sa ma intrebe :))))))))

ieri am avut prima explozie de nervi (interna, nu am scos-o la suprafata): mi-a fost usor greata spre seara (nu extrem) iar sotul meu ma intreba din 5 in 5 Minute cum ma simt... imi venea sa arunc cu ceva dupa el dar m-am abtinut, stiu ca e mereu bine intentionat si ca nervii mei nu aveau nimic de-a face de fapt cu el :)))

 

 Nup, cred ca imi va face bine la psihic, bine nu o sa ma bag in apa, poate doar in piscine. I-am zis si doctoritei, si a zis ca e ok, plus eu am mai facut 2 ET-uri si dupa am mers cu masina 14 ore pana acasa (bine ca nu am condus eu).

  O sa mai zburam cu avionul si mai incolo de ziua dnului Moon, deci plimbati o sa fie si in viata interuter.

 Ariana, la primul ET, am stat si in pat, nu m-am dus nici la job, si ... sangerare, beta in scadere, nimic nu a mai contat; cand va fi va fi.

 Eu am avut si puregon, si menopur si gonal, da ca dipherline-ul nu m-a dat peste cap nimic, dar asta e, probabil nu il tolerez eu bine.

  Dnul Moon este exceptional si cea mai mare calitate a lui este ca ma iubeste mult.  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorinake, ma bucur de vestea cu embrionii, din pacate nu stiu sa iti raspund la intrebare.

 

Moon, eu nu imi planific sa stau doar in pat, o sa imi continui viata normal, cu mers la lucru si tot tacamul, am pus deoparte si niste proiecte care sa imi Tina mintea si fizicul ocupate pe perioada de dupa Transfer, sotul meu a Promis solemn ca ma scoate la miscare (plimbare) in fiecare zi macar jumate de ora.

De obicei eu sunt in Familie aia care da directia carutei dar de data asta i-am spus ca trebuie sa se mobilizeze si sa conduca el caleasca pana trece perioada critica :))

Adevarul este ca fara oameni ca sotii nostri alaturi, nu am putea sa trecem prin toate astea.  Eu cel putin nu as putea. :) dragul de el a intrebat daca nu poate sa isi faca si el ceva injectii, cu orice, dar sa facem impreuna :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...