Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Prin 2014 am aflat de Dr. Rudi Campo de la Ellae. Avea la activ 3 fiv-uri, daca-mi amintesc bine si tot asa, i-a gasit uter in forma de T si endometrioza care, in opinia doctorului, explica si nk-urile de 25%.

A facut operatia pentru uterul in forma de T si RMN unde s-a infirmat suspiciunea de endometrioza.

Nu mai stiu ce s-a intamplat cu ellae, dar daca mai aud cateva fete care au fost la Rudi si le-a gasit cu uter in forma de T, acolo unde alti medici n-au vazut nimic... incep sa-mi pun niste intrebari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andrew la mine Tayfun a fost primul care a vazut ceva in neregula. Mi-a propus sa fac histeroscopie cu el, dar mi-a zis ca pot merge si in alta parte. De Rudi Campo am dat prin EllaE care intr-adevar a avut uter in forma de T si a facut reconstructia cu Rudi Campo. La mine se vede si pe RMN forma uterului si scria si in raport si mi-a aratat si la histeroscopie si la eco de dupa histero, eco facut cu contrast. Chiar nu am dubii acum ca se vede clar.

Si ca o paranteza la EllaE a vazut si Albu uterul in forma de T.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Schimbare de plan. Am vorbit la clinica, trebuie sa intrerup Progynova (ce am luat pana acum) si incep de maine injectiile. Pentru prima ma duc dimineata la ei sa imi arate ce si cum apoi o sa le fac pana marti inclusiv singura, seara, miercuri dimineata la control si in functie de raspuns imi da planul pe mai departe. Am emotii.... da' coafura rezista!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Schimbare de plan. Am vorbit la clinica, trebuie sa intrerup Progynova (ce am luat pana acum) si incep de maine injectiile. Pentru prima ma duc dimineata la ei sa imi arate ce si cum apoi o sa le fac pana marti inclusiv singura, seara, miercuri dimineata la control si in functie de raspuns imi da planul pe mai departe. Am emotii.... da' coafura rezista!

 

 Super, eu z31 - nici urma, da nu ii bai continui cu injectiile cu Diph.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon sper sa numai aflu si alte balarii pe parcurs ... De ce nu au vazut pana acum doctorii la care am fost? Rudi Campo a zambit cand i-am spus ca am deja o histeroscopie si o histerosalpingografie la activ. Chiar o sa le scriu si lui Peter Kovacs si lui Albu sa vedem ce imi raspund. Bine la Albu nu ma astept la nimic, dar sunt tare curioasa ce va zice PK

M3ryro, unde profeseaza Dr Rudi Campo?  ma tot gandesc sa imi fac toate investigatiile posibile pana cand incerc a-2lea FIv, de aceea nici nu m-am grabit foarte tare sa reiau totu atat de rapid...............

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camibebe nu e nevoie (mai bine zis nu e cazul) sa te duci pana la Campo pt investigatii, el este axat mai mult pe operatii, poti sa faci aici un RMN pelvin daca vrei sa bifezi si partea asta..

Andrew lui EllaE tot Tayfun i-a zis prima data de forma uterului, dar cu toate astea i-a facut atunci transferul, Albu i l-a recomandat pe Campo pt operratie daca nu ma insel.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea cand ma conversam si eu cu Dr. Rudi Campo, nici nu vroia sa mergem pana la el, inainte sa facem un RMN aici in tara si apoi sa-i trimitem inregistrarea pentru a-si face o parere daca are rost deplasarea.

 

De EllaE mai stie cineva ceva ? O fi reusit pana la urma ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu am avut prima zi de menstra marti, a doua zi miercuri am inceput injectiile cu meno si diphere. Dr mi-a spus sa ajung la eco luni, cand voi fi in z7 de ciclu si voi avea 5 zile de stimulare. Nu este prea tarziu pentru prima eco?..... in conditiile in care in functie de evolutie trebuie sa-mi introduca si gonal? Am tot insistat, dar spune ca este bine asa...pai de unde stie, daca nu verifica?!.....

Luna trecuta, fara stimulare am facut ovitrell in ziua 9 de CM si in ziua 11CM am facut punctie. Nu este prea tarziu,ca in ziua 7 CM sa introduca gonalul?

Prima eco la cat timp ati avut-o?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...