Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Moon, sunt in ziua 6 de cm si ziua 5 de stimulare (dar inca neintepata azi, abia diseara - asadar am doar 4 zile de stimulare).

Orgalutran da, e un fel de Cetrotide, eu le am pe amandoua pe Schema, nu stiu de ce, dar mi-a scris sa fac de azi ori unul ori altul.... fac Orgalutran. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, Gabyv are dreptate, sa fie foliculii sincroni, ai mei sunt 5 de 4,5 - 5 mm, 2 de 3,5  mm, 2 de 4,5 mm si 2 de 4mm.

 Inainte de a pleca in HU, am facut o eco si aveam tot asa mai multi folicului insa doar 4-5 sincroni, si asa a fost doar aceia au avut ovocite. Norocul meu a fost ca din ei am avut de 2 et-uri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu Dumnezeu inainte moon!  [flo2]

 Nu avem de ales, Ariana. Avem atatea exemple ca se poate.

O sa imi fac un ceai sa fiu cat mai linistita, ar mai trebui sa fac de mancare la muncitori, si sa fug sa le cumpar ce materiale le mai trebuie.

  Va imbratisez pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am primit rezultatul …progesteronul a scazut la 0,3 ng! V-ati confruntat cu o astfel de evolutie a progesteronului ?…

-          pana in stimulare z2CM …0,9 ng

-          z7 CM /z5 stim ….1,8 ng

-          z9CM/z7 stim…0,3ng

Ma batea gandul sa continui gonalul, meno si diphere inca 2 zile (z9 si z10 CM), dar am apucat sa iau cycloprogynova (2p). Nu cred ca merg impreuna….

M-am uitat pe notitele de la celelalte punctii si vad ca am punctionat si in z15 si in z17. Daca intradevar dr a vazut azi ziua 9, folicul de 11 mm, ma gandeam ca poate ar avea sanse sa creasca pana in ziua 15.

M-a pocnit durerea de cap de la atatea framantari…

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a intors dr apelul pentru a ma intreba de rezultatul progesteronului si am reluat discutia cu privire la situatia expusa.

A spus ca a considerat ca facem stimulare fara sa avem siguranta cat de cat ca vom obtine foliculi si atunci nu are rost sa continuam stimularea. El spune ca s-a gandit la partea financiara, sa nu mai cumpar medicamente, dar...hmmm

L-am intrebat daca pot lua si cicloprogynova impreuna cu gonal si celelalte, mi-a raspuns afirmativ, precizand ca nu se bat cap in cap, fiecare este pentru altceva.

Acum nu stiu ce sa fac....sa ma duc sa cumpar menopur, restul le am..si sa continui stimularea in acelasi timp cu cicloprogynova. O sa ma imbatraneasca FIV-ul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...