Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Ariana, daca esti pe final de stimulare, nu cred ca va mai creste mult...Nu pot sa-ti dau ex progesteronul meu care a scazut, ca nu am convingerea ca lucrurile s-au derulat ok.

 

Dea, ma prograsem si ieri la alt eco in Buc, dar cum primul dr a intarziat trei ore, am pierdut acea programare, apoi am sunat la noi in oras si au spus ca incearca sa ma strecoare mai pe seara. I-am spus ca renunt (m-am gandit ca-mi trebuie totusi un dr care face FIV-uri) si m-am programat la Well in Buc pentru miercuri, apoi joi la eco vad ce spune si dr meu.

Oricum nu as fi plecat la clinica din afara fara o confirmare in baza unei eco facuta in alta parte. Nu de putine ori, am fost nevoita sa fac ecografii in alta parte pentru a-mi infirma/confirma info comunicate de dr de FIV.

Tin minte ca la o eco de control din aprilie 2015, mi-a spus ca este prea tarziu sa vada cum au evoluat foliculii, ca am deja corp galben (la alta eco cu cateva zile mai devreme, mi-a spus ca foliculii nu au nicio sansa sa creasca)…i-am spus ca poate o iesi ceva. Am spus asta mai mult in gluma, fara sa ma gandesc o secunda ca as putea reusi, avand in vedere ca mi-a tot repetat ca nu am nicio sansa natural. Si surpriza a fost mare…si ca orice surpriza, bineinteles ca m-a luat prin surprindere sarcina de anul trecut la care ma tot gandesc, ca poate daca as mai fi cerut si alte opinii as fi primit totusi un minim tratament de sustinere. Or fi fost si pb cromozomiale, dar macar excludeam celelalte pb….

Eh…acum m-am linistit, incerc sa nu ma mai gandesc la FIV-ul asta, intampla-se ce s-o intampla!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

    Daca nu trece peste 1,5ng(4,85nmol) pana la punctie e ok(nu stiu in ce unitate ti l-a dat tie).Cat mai multe ousoare Ariana!

Multumesc dea! E 0.9 ng. Estradiolul e aproape 600pg, fsh a ramas la 12 si lh e 3.4IU. 

Singura problema e ca am venele ft adanci, azi m-au intepat de 5 ori, abia cu fluturasul au reusit sa imi ia... mi-au si spart o vena, e si umflat locul, iar la mana cealalta sunt vanata. Mi-e groaza pt marti, nu stiu de unde o sa imi ia...  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos, estrofem, de trei ori pe zi, cate 2mg, aspenter - 1 pe zi, medrol - am inceput cu 4mg si de astazi cu 8mg, prenatale, omega 3 - 1 pe zi de 200mg. La clinica voi face intralipid in ziua transferului. Mai vedem dupa aceea. De ieri am inceput cu 800mg de progesteron
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariana, intreb si eu: cat ai avt estradiolul data trecuta? si cate zile de stimulare aveai? eu aveam ieri 160 la 4 zile de stimulare, si mi se pare cam mic. PRG e micut in continuare.

  Ma mai duc luni la dozari si la eco, atunci deja va fi mai edificator - voi avea 6 zile de stimulare.

 Sorina prima perfuzie de intralipid o vei avea la ET? ei ti-au propus intralipid sau ai cerut tu? La multi ani domnului sot!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu medicul. Mi-a spus ca nu am probleme majore de imunitate, dar vom face una la transfer pentru linistea mea. Plus medrolul...sper sa fie bine! Astept si raspunsul pentru assisted hatching

 

multumesc, draga mea Moon! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...