Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu imi mai dozez inca o da data progesteronul si cred ca mai fac o eco inaintel de a pleca. Sa fiu sigura ca totul e in ordine.

 

 

 Sorina, ce putin mai ai. E ok sa faci miscare (cu moderatie) - vascularizeaza uterul; eu in septembrie am vizitat tot ce se putea vizita, la fel in decembrie am fost la targul de craciun.

  Cred ca faci prima ET-ul. Si eu ma pregatesc sa merg la dozari si eco, si sper sa fi crescut foliculasii mei (sau chiar sa mai fi aparut).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi azi la dozari: prg = 0,3; estradiol de 548. Din pacate am reusit sa recrutam si sa crestem 8 foliculi, mai sunt si altii dar mult prea mici. Oricum speram sa fie bine.

  Astept sa fiu anuntata cand mai mergem la eco si dozari; de maine reducem si doza de gonal.

 Ariana, sa fie bine maine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorinake ,Nikos,Ariana,Moon mult noroc ,sa veniti cu vesti bune........si eu am vesti bune am fost ieri la ecograf si surpriza a aparut ovulatia fara injectii pregynil,....dar sa stiti ca nam stat degeaba am apelat la o dr.fitoterapeuta si datorita ei am rezolvat problema ovulatiei....si produsele naturiste pot face minuni .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumesc, noi suntem un pic (dar doar un pic dezamagiti), voiam sa va intreb ca m-a intrebat dnul Moon - oare se putea da doza mai mare? eu am avut primele zile gonal 250, apoi mi s-a introdus si cate o fiola de pergoveris si cate 100 ui de gonal. Oare se putea da mai mult de 250 ui de stimulare si sa se obtina mai multi foliculi? Data trecuta am avut 150 de gonal.

  Poate aberez, si atata pot ovarele mele.

Mari ma bucur sa te "vad". Azi am aflat ca o cunostinta este gravida in 7 luni, asta nu ar fi mirarea dar, in 2 ani acesta e al 4 copil. Deci dupa 35 ani a facut 4 copii, tripletii ca urmare a unui fiv, si dupa 3 luni surpriza natural. 

  Fetelor, atata timp cat avem viata trebuie sa speram.

Sorina cand plecati? am eu emotii, d-apoi voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, esential este sa obtii cativa foliculi buni calitativi, nu productie de ovocite. Se pare ca aceste scheme sunt facut functie de organismul si istoticul fiecaruia si de experienta medicului. Speram sa ai ovocite bune si sa se lase cu ochisori.

 

E adevarat Raisa. Dar tratamentul de data asta ma costa mai mult decat procedura, si voiam mai mult decat  5 ovocite (cate am avut la procedura de data trecuta).

  Ce ma interesa era daca a avut cineva doze mai mari? a obtinut mai multe ovocite?

 Ma interesa daca e chestie de scheme (ca nu mi s-a gasit mie schema "norocoasa") sau atata pot ovarele mele. Greu de zis.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...