Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

O cunostinta de a mea s-a tratat cu ulei de roinita (in germ. Zitronenmelissenöl) la recomandarea moasei (era in perioada de alaptare).

Din variantele naturiste mai pot spune uleiul de Ti Tree dar nu stiu daca e sau nu recomandat in sarcina/alaptare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu prea,de ex la fiv 2 am avut 150 puregon si crescut in z10 la 300,ca aveam foli mici si dupa 18 zile in total am avut 18 ovocite recoltate. Insa au fost de slaba calitate,in z3 avea cam 2 embrioni de cal. B,in rest f fragmentati. La fiv 3 si 4 am obținut 8 ovocite. La fiv 3 am avut 6 ovo fertilizate, in z3 aveam 4, insa voiam blasto, asa ca in z5 nu mai aveam nimic. La fiv 4, 8 ovo recoltate,7 embrioni de z1 (pronuclei defapt) Fet 1 cu 3 embrioni- nimic, Fet 2 cu 2 embrioni - o fetita de aproape 3 luni. Deci cu cat sunt mai putini, sunt de caliate. Dr meu zice ca 8 ovo este rezultat în norme.

 

Buna,scuzati ca dau buzna pe aici,insa ma "plimbam" pe DC cu nostalgie si am dat peste acest post.Gaby e posibil sa nu ma mai tii minte de la aspirante insa daca vad bine ai reusit sa-ti implinesti visul.Multe multe felicitari si sanatate va doresc!

 

Multa bafta tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina lasa herpesul in pace, bucura-te de puiutii tai perfecti (macar ai eliminat o mare necunoscuta - calitatea embrionilor).

 Arrina, mai ai si tu putin. In seara asta o sa reduc iar doza de gonal - la 50 ui, si maine ma duc iar la intepat si numarat foliculii, sunt curioasa de cati mai am si dimensiuni, of course.

  Cred ca eu voi fi 'codasa" grupului, dar nu ii bai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, nu mai conteaza cine e primul, cine e ultimul, conteaza sa avem toate rezultate favorabile. :)

Eu aseara (la indicatia medicului) am facut numai resturile din fiole de puregon, in total cam 175 UI (aveam pana acum doza de 225). A zis ca e suficient, sa nu mai dau banii pe inca o fiola de puregon. M-a scutit de 150 de euro :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorinake nu te mai stresa cu herpesul, e de bine, e semn că imunitatea ta e cam scăzută acum. Ai luat cumva prednison, ceva ?

Sorinake. Moon, Ariana va țin pumnii !!!

Eu astept să intru la mamografie. Trebuia să o repet acum 6 luni, dar am avut altă iradiere în perioada aia.

Pup babutele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, nu mai conteaza cine e primul, cine e ultimul, conteaza sa avem toate rezultate favorabile. :)

Eu aseara (la indicatia medicului) am facut numai resturile din fiole de puregon, in total cam 175 UI (aveam pana acum doza de 225). A zis ca e suficient, sa nu mai dau banii pe inca o fiola de puregon. M-a scutit de 150 de euro :)

 

 

 Arianna esti super norocoasa, pe mine neglijenta asistentei m-a costat cam 100 eur, pt ca nu a fost in stare sa imi trimita prin sms in timpul util dozele, adica pe bune imi trimite sms dupa ora 19, pai la ce ora crede ca merg la Tei sa cumpar?? sa sa nu mai spun ca am cumparat Luveris care era pe reteta, dar nu pe schema.

   En fin, asta e de acum. Oricum o sa ma coste tratamentul peste 1000 de euroi.

Sorina, glumeam, e ok.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosminuta, de mult timp nu te mai vazusem!  [flo2]  sigur ca imi amintesc. Da, am reusit dupa mult timp, am o fetita cumintica. Tu aveai un baiat, nu?

Moon, eu citesc zilnic aici, uneori mai apuc si sa raspund. 

 

Va pup fetelor si va tin pumnii!

Va doresc sa ajungeți si voi cu un ghemotoc in brate. Este asa de greu, insa asa de frumos, nu imi vine sa cred deseori ca mi se intampla mie.

Succes la recoltari/ transferuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Arianna esti super norocoasa, pe mine neglijenta asistentei m-a costat cam 100 eur, pt ca nu a fost in stare sa imi trimita prin sms in timpul util dozele, adica pe bune imi trimite sms dupa ora 19, pai la ce ora crede ca merg la Tei sa cumpar?? sa sa nu mai spun ca am cumparat Luveris care era pe reteta, dar nu pe schema.

   En fin, asta e de acum. Oricum o sa ma coste tratamentul peste 1000 de euroi.

Sorina, glumeam, e ok.  [flo2]

Si eu am platit pana acum ca.800 de euro medicamentele si trebuie sa spun ca asta e doar 50%, ca jumate a platit casa. Intr-un fel aici e bine ca nu iti poti cumpara fara reteta aproape nimic, asadar la fiecare control am primit retetele cu picatura. Primele retete au fost pentru 2 fiole de 900 UI de Puregon dintr-un sut, in rest doar cu firimitura mi-au dat... pana si pentru femibion mi-au dat reteta :)))) bine, asta se poate cumpara si fara reteta dar ei mi-au dat :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...