Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Si eu am platit pana acum ca.800 de euro medicamentele si trebuie sa spun ca asta e doar 50%, ca jumate a platit casa. Intr-un fel aici e bine ca nu iti poti cumpara fara reteta aproape nimic, asadar la fiecare control am primit retetele cu picatura. Primele retete au fost pentru 2 fiole de 900 UI de Puregon dintr-un sut, in rest doar cu firimitura mi-au dat... pana si pentru femibion mi-au dat reteta :)))) bine, asta se poate cumpara si fara reteta dar ei mi-au dat :))))

 

 Nu ai inteles: am fost la dozari si la eco, mi-a scris reteta - gonal, pergoveris si luveris, i-au venit rezultatele la hormonale, anunt si astept astept, se duce sotul la farmacie pe la 19:30 (rezultatele la hormonale au venit in jur de 15), si ma suna ca nu era trecut pe reteta dipherline si doc zisese de el, o sun pe donsoara: ii zic sunt la farmacie, imi zice cat dipherline sa iau, cumpara sotul ce era pe reteta. Primesc sms dupa: dipherline, gonal, pergoveris, fara luveris. Intreb: fara luveris, asa e schema, ok si mai iau luveris, ea zice ca nu stie. Eu ii spun ca luveris era pe reteta si acum ce fac, si imi zice sa pastrez luveris-ul. Mi le pun in cap, m-a deranjat atat lejeritatea cu care ea vb de banii mei, cat si faptul ca se misca ft greu.

  Anyhow, i-am zis, o zis ca rezolva ea, vedem. 

    Respir adanc, dar ft greu se misca, si pe langa tot stresul, a tb sa stau cu gura pe ei ca au gresit ft mult la nivel administrativ cu contractele semnate. 

  Oricum, momentan nu vreau sa ma mai gandesc la aspectele astea, nici la bani, ma bucur ca am putut reancerca si atata tot. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oricum sunt obisnuita sa citesc extrem de atent ce semnez si imi cunosc drepturile, am fost in litigiu de 2 ori cu banca unde avem ipoteca pt chestii abuzive, si ne-am castigat banutii inapoi. Recunosc ca dnul Moon s-a ocupat, si eu am fost extrem de mandra de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qiao, asteptam vesti bune de la mamo...ce m-am mai stresat cu ea anul trecut... Moon si Ariana, de ne-at ajuta si pe noi si pe toate fetele DD sa ne vedem cu prunci in brate!

 

  Sorina, mai zi-mi odata la ce clinica faci? Sper Sorina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Bine ati venit Motisor si Elena74!

    Elena multe fete s-au chinuit sa scada TSHul sub 1 cu tratament tocmai pt a avea implantare.S-a reusit si cu TSH sub 1 si cu TSH mai mare de 1...depinde de noroc.

    Moon cu doze mai mari nu inseamna ca obtii si ovocite mai bune,mai multe poate...dar nu neaparat mai bune.Depinde si de sperma ca degeaba sunt ovocitele multe si bune si depinde si de materialul genetic al fiecaruia.Eu mai mult de 5ovocite nu am obtinut niciodata,foliculi aveam dar multi erau goi dar si din 2ovocite culese la fiv4 am obtinut 2embrioni...doar ca s-au fragmentat mult pana la transfer(de z3) si beta a fost negativa.Mereu a fost negativa si cand am avut embrioni buni fara fragmentatii...deci depinde de noroc:))).Succes pe ultima suta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata mamo. A crescut gogomarla, de fapt sunt 2 una langa alta de nu intelegeau cand am facut prima data mamo ce este. Pe raport scrie "probabil benigne" [soricel], scorul a ramas acelasi, 3, din cauza tratamentelor hormonale. O sa ii trimit si endocrinologului raportul, cu toate ca parca anul trecut ma pasau de la gineco la endocrinolog si nici unul nu vroia sa traga el concluziile finale. Nici nu stiu cine ar trebui de fapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...