Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

Qiao ce inseamna scorul 3? Sunt 3 la număr? Si eu am chisturi mari. Unul se numeste placard polichistic de 10 cm/3cm/ 2 cm. Ceva de genul ăsta. Altul cu diametrul de 5 cm. Altii mai mici. Acum sunt ceva mai mici, ma dor din cand in cand si dau cu diclofenac.

Am facut si monografie si eco mai multe.

Tu ai tot chisturi sau noduli?

O doctora endocrinolog a zis sa ma operez neaparat, a zis masectomie. Doi ginecologi au zis că pot sa stau asa daca suport durerile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sorina, cand ai facut punctia mamara? Si mie mi-a propus unul din cei doi ginecologi dar cand m-am hotarat eu, s-a răzgândit el ca s-ar reface chisturile, ca ele sunt ca intr-o cămașă si ca trebuie scos cu tot cu cămașă. Si am ales sa stau asa cand am auzit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chisturile sunt una, modului altceva. In unele cazuri,biopsie se face prin punctul cu ac fin, in alte cazuri, prin incizie si scoaterea chistului/nodulului. Functie de rezultatul anatomopatologic, care se face imediat, se poate închide incizia sau se extinde, sectorectomie ( o parte din san) sau mastectomie (tot sanul)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola!

Qiao [grup]

Moon, te astept cu vesti bune!

 

Fetele, voi ati facut careva triggerul cu Decapeptyl? Am vazut ca scrie pe el triptorelin, deci clar nu e hcg... ma asteptam sincer sa simt ceva pe la ovare dar nu simt nimic in plus, din contra, parca s-au linistit dintr-o data... tot le simt ca sunt mari dar nu mai inteapa [:-/]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...