Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 129


Recommended Posts

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ariana esti sigura ca iti face transfer? Eu am facut odata cu Decapeptyl, insa aveam risc de hiperstimulare si nu faceam transfer. Fata de Ovitrell, nu am simtit mare lucru pe la ovare.

Sorina, sa fie într-un ceas bun!

Curaj fetelor! Acum un an plangeam ca mi se anulase Fet-ul din cauza ca aveam un kist si secreta progesteron. Pg meu era 2 in z12, deci am anulat. Acum ma uit la fata cum sta in leganus. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Momentan ce imi doresc este sa trec cu bine de punctie maine, sa am ovocite bune, sa gaseasca gigei frumosi si jucausi care sa se Combine cu ousoarele mele si sa creasca frumos. Cand facem transferul e sincer mai putin important acum. Am invatat in viata ca (cel putin in cazul meu) incrancenarea nu duce la nimic bun asa ca stau cuminte si accept ceea ce vine asa cum vine. DD stie mai bine ca mine cum sa ma ajute :))) [:)]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, as vrea sa scriu dar din pacate nu prea am ce scrie de bine..…ca procedura de luna asta a mers extrem de prost.

In z9, dr cu care fac FIV mi-a spus ca am 1 folicul de 11 mm pe care insa, nu-l poate lua in seama si endo 7,2 mm, in z11 nu a mai vrut sa urmareasca foliculul, iar endo era de 7 mm. Ieri am fost la Wellborn (am fost nevoita sa merg in paralel la alt dr pentru confirmare eco)….nici un folicul si endo 6,82 mm in ziua 16CM, trilaminar bine conturat, insa…cam mic. Dansa spunea ca pot face transferul ca endo arata ft bine ..

Azi, z17CM am fost la dr cu care fac FIV si mi-a spus ca endo este ft frumos …are 9,2 mm si pe alocuri 8,5 mm!…hmm…nush ce sa zic. A spus ca vrea rezultatul progesteronului astazi, dar cum el iar a intarziat o gramada, am alergat pe la 3 laboratoare unde mi-au spus ca abia au plecat probele spre Buc si abia la 4-lea laborator mi-a acceptat sa recolteze proba si inca sunt stresata ca nu stiu daca o sa primesc azi rezultatul asa cum vrea dr. A vorbit si el cu laboratorul si s-a mirat ca nu s epoate astazi. Fetele l-au bombanit ca asa face de fiecare data. Mai bine recoltam dimi, dar mi-a spus sa nu fac inainte de a discuta cu el…..vinerea trecuta daca tot a intarziat in halul ala, am facut analizele inainte de a-mi spune el si s-a suparat, acum daca nu ma luam dupa el nu mai alergam ca nebuna de la un laborator la altul. Sa speram ca primesc rezultatul astazi….

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la doze…eu am avut 300 de gonal + 150 menopur la primele doua ture de stimulare….n-am obtinut mare lucru 5 foliculi , 4 ovo, 1 embrion/ 5 foliculi dar goi!…iar acum un folicul maricel, dar insuficient pentru a-l lua in calcul.

 

Elena74, mie mi-a scazut TSH intr-un an si jumatate de la 1,41 la 1,20….acum este 0,938…habar nu am de ce a scazut asa de mult si daca asta influenteaza transferul. Cati dr am intrebat, au spus ca este in regula…

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta Sorina!Sa vii cu beta baban.

Fetelor,stiti cumva daca deficitul de vit D afecteaza fatul?Astazi am fost la endocrinolog si mi-a dat rezultatul la analize,dar nu a dat importanta la rezultatul de vitD,care mi-a iesit 13,valorile de referinta fiind 20-50,doar mi-a urcat doza de euthirox.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...