Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma lupt sa vad cum impac regimul meu cu gatitul pentru restul,cred ca va dura un pic pina ma ...prind cum functioneaza.

 

Asa ca ma concentrez(fara s avreau insa)pe ce maninc eu,iar ei maninca...ce gasesc! [:-)))] [:-)))]

 

Acum doua zile am facit o salata cu piept de pui,telina si mar,pentru intreg familionul,ieri eu am facut o salata cu rosii ,castraveti ,brinza si un ou fiert pentru mine,iar seara a prajit fii mio snitele din piept de pui(pe care le am in permanenta in congelatir,cumparate de la Bofrost,pentru cazuri de urgenta),eu am mincat unul cu o felie de piine (adica foarte putin)apoi mi-am omorit foamea cu un castravete si masline [:-)))] [:-)))]

 

Astazi fac niste ciuperci marinate si grill la tigaie(toata familia)ei probabil vor minca si ceva cartofi prajiti linga(eu poate gust unul [il] ) si poate fac si ceva mamaliga cu brinza si smintina acum la prinz,ca noi avem liber astazi.

 

Miine nu stiu exact ,ca sunt ocupata dupa masa pina tirziu,asa ca probabil eu voi minca seara un lapte batut cu ceva covrigi,baietii probabil ceva peste,depinde de ei.

 

Simbata la duc la nunta asa ca fii mio se descurca [:D] ,iar duminica sa vedem,daca mergem in drumetie sau nu,stabilesc si ce mincam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu astazi lipsita total de inspiratie ...pilaf nu a ramas de ieri ...mai am in schimb putina ciorba ...asa ca vreau nu vreau trebuie sa prestez ceva ...poate fac salata orientala si niste piept de pui la gratar... O salata ceva ..si asta e .. Maine ... Sa traim pana maine ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     De la Paste nu am mai gatit decat o ciorba de legume acrita cu macris ca se ne spele serios matele.Am fost si plecati asa ca sandwichurile au fost baza.Azi voi face cate putin din fiecare:ciotoiashe(ca sa fiu in trend),spanac cu bulion,varza calita,salata de vinete si peste fript.Vreau sa-mi ramana si pt maine ceva ca iar vom fii vandra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Su eu vreau ciorba ,ca am si bors si am primit si leustean verde.Cred ca de curcan va fi ,,,hotarasc astazi.

 

Cum cu mine cintarul a fost tare dragut,continui cu mincatul cu carbohidrati redusi,sigur nu am inca un plan,aseara le-am dat ultimatum [:-)))] [:-)))] sa-mi spuna ce vor sa manince,oriucm vor fi multe salate si carne la grill.

 

Am sa revin probabil cu meniul zilnic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...