Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi,Jenn!

 

Ce dieta tii Dana?

 

 

Nu tin nicio dieta(eu nu sunt adepta dietelor in general,n-am tinut pina la virsta mea niciodata dieta),insa am redus portiile la mincare,am redus carbohidratele extrem si fac de cel putin 2 ori pe saptamina nordic walking,plusa drumetiile de duminica.

 

Vreau s ascap de  10-15 kg pina in toamna!Pina acum sunt multumita de rezultat,insa stiu ca primele kg se duc cel mai repede.

 

Astazi pe motiv de vizita la ortoped(de care sincer am uitat complet)am sa fac diseara o salata de rosii cu catsraveti,brinza si masline,poate baietilor le fac si niste oua ochiuri linga ,daca vor.

 

Daca gasesc iau pastai si miine vreau s afac pastai inabusite cu usturoi si piept de pui la grill.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Ce-am mai gatit:tocana de pi cu cartofi,oua umplute,mazare,chiftele si maine o supa de rosii probabil.Nu lipseste din meniul zilnic salata verde,iar la cina avem capsuni cu iaurt/smantana.

    Mie nu-mi place loboda...imi aduce aminte de ciorba din cap de miel si asta e un big no.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda loboda. ...hmmm:)))))

Ce am mai gătit ...în seara ăsta cartofii înăbușiți cu usturoi,farfalle cu pesto.

În wekend am fc inimi și pipote de pui cu sos.

În rest am ciorbait,de legume,de pui,supa de găluște,lasagna.

Și nelipsitele grătare. ..

Chiar dacă suntem pe alte meleaguri. ..încercăm să ne adaptam.

Mai și nu găsesc malaiul. ...sau nu mă prind eu care e?

E cineva din Anglia? :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa contribui la idei: ieri ardei umpluti si chiftelute (pentru capra mica ce nu pune gura pe mancare cu sos), supa de pui cu galuste. In weekend somon si ton la gratar, sparanghel, sardine prajite cu mujdei si mamaliga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am facut miel la cuptor si garnitura orez cu muguri de pin,fulgi de migdale,mazare si ciuperci. 

Duminica am facut paella cu creveti si fructe de mare.

astazi ciorba de rosii si piept de pui la gratar 

Pentru maine mai am ciorba si cred ca o sa fac cartofi copti cu unt si smantana.

vreau sa fac si eu ciorba de loboda... probabil joi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...