Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

 

sotul a ccumparat niste picioare de porc(partea de jos cu unghia...cum se spune). 

Ei si tu acuma! Se cheama ciotoiashe de porc! [:-)))]

 

A, eu nu am indraznit sa-l fortez pe al meu sa guste racitura, ever. Cred ca suna la protectia copilului daca o faceam, la cit e de sclifosit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, varza murata fiarta mai mult decit prajita, ca (,) calita inseamna prajita in ulei, nu? Sau cum se face?

 

Bun e cu marar! Eu inainte nu puneam.

eu pun apa si in aia calita...ca sa nu se arda...si uneori iese cam apoasa.

sotul strimba din nas ca nu e ca cea facuta de maica-sa...ca nu e calita destul.

dar daca o prajescc doar in ulei, treb sa stau sa mestec non stop in ea...si pe forum cine mai da din degetzele....plus ca-mi intra mirosul de varza in par stind deasupra cratitei ...si nu support.

 

noi il obligam sa guste macar o data...ca nu crapa.

cum asa au mancat mosiii si stramosii lui si  le-a placut sa guste si el macar  o data...da stiu ...persecutie.

 

acum...daca mai stau mult pe aici...nu mai fac nicci mancarea de cartofi....gata fug la cratita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as pune marar. As oune si o frunza de dafin.

mersi, pun marar, dar dafin n-am pus niciodata...serios?

 

am pus si un graunte de usturori si 21 seasoning...sper sa iasa buna.

 

acum mi-am adus aminte ca lui Pepper nu i-am gatit...oh well...carnea e congelata, timp numai am...asta e! maninca si astazi tot dry food.

 

si asta e un mofturos, ccand nu-l atrage mirosul mancarii, ii da tircoale, imi arunca priviri de mila, lasa urechile in jos ca un oropsit ce e...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hy!Mie la tocanele de cartofi imi place leusteanul si dafinul,pus cu masura nu din abundenta.Cred ca prestez si eu una ca nu am idee de ceva rapid.Varza calita o fac fara apa si cand nu am timp de amestecat in ea o bag in cuptor...nu se arde sigur si nici nu-mi miroase tot trupul a varza:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...