Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

Tiny, eu cand fac tort cu capsuni sau fructe de padure, pun un strat de fructe direct pe blat, apoi crema/frisca, astfel se insiropeaza si blatul.

Sau pun fructele in sita, presar cu zahar su le uit acolo si mai pun si acea zeama peste blat, sa nu fie sec.

Da ...stii cum e .. Omul din greseli invata ..ma gandeam sa insiropez blatul foarte putin cu compot de ananas sau de visine...daca pun fructele direct pe blat ma gandesc ca nu mai pot intinde bine frisca..Frisca am luat 3 cutii de 200gr dar cred ca mai bine as lua 4 asa ca saptamana viitoare mancam tort  [soricel]

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tiny, Motiv excelent sa faci inca un tort [bis]

 

Eu m-am tzacanit la cap, am comandat o forma de fonta pontru facut nuci  [:-)))]  Nu am facut in viata mea, la noi nu se facea, dar am mancat in copilarie si am zis sa-i fac si eu printesei  [:D]

 

 

 

     Letitia, sa-ti traiasca feciorul [s] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia,sa-ti traiasca pruncul,sa fie sanatos si cu mult noroc in viata! [pup]

 

Lili,Tiny multumesc de urari! [pup]

 

Eu astazi nu stiu exact ce fac,depinde ce gasesc cind ies de la servici,la noi e liber miine si in general sunt ca termitele,curata rafturile de dimineata! [afro]

 

Daca gasesc am sa iau zuchinni sa fac o reteta ce seamana foarte tare cu chiftelele de zuchinni(nostanei)doar ca nu se formeaza  chiftele ,ci se prajeste cantitatea toata odata,in tigaie.Chifteaua asta uriasa [:D]  cu salata de rosii .

 

Daca nu gasesc zuchinni ,am sa fac niste paste cu ton,nu am facit niciodata insa tot aud lumea laudindu-le in jurul meu.

 

Pentru miine am sa fac o rulada de carne tocata(spanac si mozarelle)la cuptor,in tava cu niste cartofi cu rozmarin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca baiatul Letitia, sa aiba noroc in viata!

 

Ciocanelele mele de pui de ieri s-au transformat in peste prajit, ca asa a vrut consortul, il dezghetase deja.

 

Azi fac saratele din alea 111 si chiftele de dovlecel.

Mi-am luat 2 kg de rosii romanesti, le-am lasat intr-un castron pe masa acoperite cu un prosop ca sa se coaca bine si supa de rosii scrie pe ele. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...