Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))] [:-)))] [:-)))] chiftelute mai mici,m-am gindit la tine sa stii!!!

 

O parte(ce o aveam deja in tigaie,ma rog asa scria in reteta aia ce am vrut eu s-o urmez)am pus-o in tigaie ,am zis ca se va inchega ca o omleta si o pot intoarce...insa nu a mers.Si nici la mijloc nu era coapta,asa ca am facuto bucati(in tigaie )si am format apoi cu spatula chiftele.

 

A doua parte a compozitiei am pus-o intr-un vas yena si am dat-o la ciptor,s-a facit fara sa ma chinui! [il]

 

Foarte buna la gust:zuchinni,ceapa verde,schnitlauch(asta e un fel de ceapa ciorii [:-)))] [:-)))] ceva intre usturoi si ceapa verde),un pic de usturoi,oua,un pic de faina sa lege si brinza rasa(emmentaler am pus eu)

Vezi? Lenesul mai mult alearga.... nu mai bine faceai chiftelute mici de la inceput? [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...asa e,insa m-am scos cu cuptorul! [:-)))] [:-)))]

 

Eu insa tare as vrea sa stiu cum se poate praji odata in tigaie ,toata masa aia!!!

La foc moale presupun. Si eu am facut greseala asta o data si am mutat-o in cuptor in disperare de cauza. Dar parca nu a fost la la fel de buna ca prajita in tigaie. De atunci m-am invatat minte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La foc moale presupun. Si eu am facut greseala asta o data si am mutat-o in cuptor in disperare de cauza. Dar parca nu a fost la la fel de buna ca prajita in tigaie. De atunci m-am invatat minte.

Ei ...o usoara diferenta este,insa nervii mei sunt mai pretiosi decit o mica diferenta de gust!!! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Se poate daca tigaia e ff incinsa cand pui compozitia,aceasta sa nu depaseasca 2cm in grosime,sa se faca la foc mic si sub capac.Eu ii spun omleta cu dovlecel:))).Un secret mai e ca dovlecelul sa fie bine stors,sarat putin inainte si apoi stors de zeama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...