Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

Eu mai am vinete cu maioneza,aioli,carne de la gratar si am pus acum la cuptor restul de aripioare,ca bineinteles a fost prea mult!!! [:)]

 

Mia am si un pachet de cirnati nedesfacut!

 

Si un castron de legume,facute la punga,au iesit foarte bune,doar ca pur si simplu am uitat de ele si le-am lasat prea mult. [batcap] [batcap]

 

A fost totul foarte bun,apreciat,desertul(foarte usor de facut )cu capsuni ,excelent...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi ceva ce a mai ramas de ieri(si de duminica),cirnati trasi in tipla ce i-am facut la tigaia grill,niste brinza si am avut ramase niste aripioare.

 

Miine salata mare cu rosii ,castraveti,brinza ,masline,poate si ou fiert,cine mai vrea alceva in plus ,oua ochiuri.

 

Joi nu am timp d egatit,asa ca probabil pizza.Vineri sper sa ajung sa cumpar schrimps,e un magazin mai mare sper sa gasesc varza ,vreau simbata sa fac varza cu carne si mamaliga.Duminica nu stiu inca,depinde de vreme,daca e ok ne ducem la drumetie si gateste fii mio.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea fasole batuta si salata de fasole.Cum nimeni nu maninca(salata de fasole nu am facut inca,adica fii mio sigur stie ,insa nu stiu daca acum mare -maninca [:D] )ma gindesc sa iau o punga de jumatate de kg de fasole,s-o bag la oala de presiune si sa-mi fac eu pofta.

 

Fasolea batuta cu usturoi cu prajeala deasupra si acritura!!!! [pofticios]

 

Salata de fasole boabe,cu ceapa,usturoi,patrunjel verde ,ulei si otet!!! [pofticios] [flirty]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salata asta ultima de care zici tu as manca non stop. Minunata e!!! Sa incerci si cu lamaie in loc de otet.

Am s aincerc!!!!

 

Ai idee cam cit sa las la fiert la oala de presiune(500g fasole boabe,nu cred ca fac mai multa)in asa fel s-o pot folosi si la salata si s afac si batuta?

 

De cite ori am facut,am "scapat-o"prea moale,prea fiarta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite...eu nu pot aprecia!!!

 

Pentru mincare ,in general cumpar conserve(spal fasolea bine inainte de a o pune in oala),4 sau 5(de alea mari de 800 g ???? )si gatesc pentru doua zile.

 

Insa fasolea nefiarta,habar nu am cam cit ar trebuie sa fierb,cit se umfla ,cum...????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...