Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lili, salata doar de naut, sau naut si fasole amestecate? eu ador salata de naut cu menta, ardei iute, lamaie si bucatele de muschi afumat cubulete.

 

Doar naut sau cu fasole neagra cu bobul mic, ardei colorati (cum ai pus in cea cu fasole), ceapa, jalapeno proaspat, acrita obligatoriu cu lamaie (lasata 1-2 ore in frigider si iti lingi degetele). Daca am in casa, pun coriandru verde. Nu imi place coriandrul gatit (in mancare) dar pentru un motiv bizar imi place in salata asta sau in pico de gallo. cateodata punem si quinoa (in salata de boabe). nu am incercat cu menta dar treba' foarte buna pt ca este racoritoare si merge cu naut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Azi nu gatesc...mancam resturi [:-)))] ,dar vreau un sfat.Cum gatiti mazarea(fresh,congelata) si ce puneti mai exact sa nu iasa asa gretos de dulce.Am senzatia ca dau in diabet de fiecare data cand fac mazare:(((

   Checul de ieri s-a transformat intr-o negresa de post cu visine,fara a fii neagra(nu am pus cacao)...nu mai aveam lapte si ouale chiar daca nu au fost expirate nu mi-au placut cum au aratat(directia lor a fost gunoiul).A iesit super,nu a apucat ziua de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea din cauza ăsta nu îmi place mazărea absolut deloc ....iese mereu de unde dulce,de îmi sta în gat.

 

Luni o întindem deci mâncăm fix ce mai e prin frigider.

As face un grătar cu de toate ,în special cu ciuperci,și ce mai este prin frigider.mai am și o varza mica .

O execut la cuptor cu bacon.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fasolea batuta cu usturoi cu prajeala deasupra si acritura!!!! [pofticios]

 

 

Asta am facut eu aseara! De data asta am folosit fasole Haricot gata fiartapost-16401-0-77291800-1466071575.jpg, ca tot am incercat mai multe soiuri, asta a iesti exact ca pe vremuri, cind facea mama. Mai si am pus o tona de usturoi si ceapa prajita cu bulion, vai ce bun a fost! Am avut si cirnati si gogonele! Si eu si sotul am avut orgasm gastric, ce mai!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...