Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

nimeni nu e curios ce e kambucha?

Eu am fost curioasa si am cautat pe net.

Interesant, dar faptul ca trebuie sa pui intre 70 si 100g de zahar alb la un litru de apa, ma face sa cred ca nu-i chiar atat de sanatos consumul acestui ceai pe perioade indelungate.

Apa ramane sfanta. Eu consum 3 litri de apa plata pe zi si ma simt excelent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Ieri caras fript si salata de rosii.Azi suntem la o chefuiala,deci nu gatesc...iar pt maine iepure fript cu multa ceapa,cartofi noi,hrean si o supa cu taietei de casa.

    Marar puneam si eu la mazare,dar cum si asa mi se pare prea dulce am inlocuit cu patrunjelul.Adevarul e ca numai mie mi se pare prea dulce...restul nu se plang.

    Dana sa pui reteta de supa de praz.

    Un we fara prea multa bucatareala!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Dana sa pui reteta de supa de praz.

    Un we fara prea multa bucatareala!

Sigur ca o pun,o vrei acum sau dupa ce incerc eu? [;)]

 

michelle,eu nu-mi amintesc sa ne fi spus de ce a spus tatal tau,urma sa se duca in piata dar n-ai mai scris.

 

Eu vreau sa scrii despre ceaiul ala(sau ce este)nu ma gogalit nimic,insa daca e cu atita zahar...pentru mine e deja cu semnul intrebarii,sanatate nu-mi permite atita zahar,insa scrie ,eu sunt curioasa.Si mai ales partile bune ale consumului ceaiului astuia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Dupa ce o incerci...ca sa ne spui ce ar fii in plus in reteta si ce ar mai trebui:)))

Da,asa a fost si intentia mea!O incerc eu [:-)))] [:-)))]  si apoi va spun si voua.

 

Dupa ingrediente ,pare a fi foarte buna,insa...vedem noi!!!

 

Dupa un pic de smotru ma apuc de varza si diseara la nordic walking cu mine sa...scot varza din mine1!!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos , suna bine supa ta de praz , daca mai adaugi si branza eu cred ca e ceva asemanator supei frantuzesti de ceapa , care se serveste cu crutoane si branza deasupra.Pui si bacon?

Da,cu brinza este,insa cu carne tocata!

 

Va anunt dupa ce fac,probabil pe joi saptamina viitoare!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...