Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

Aaa...fac si eu cind gasesc foi de tortilla,exact asa cum spui tu,insa nu am stiut ca asta e shaorma!!!(eu pun salata verde ,nu cartofi prajiti)

 

Uite ca mi-ai dta o idee,oa sa vad unde gasesc si eu saptamina ce vine niste foi de tortilla bune.(nu-mi plac chiar toate ca am impresia ca nu -s bine coapte,adic aunele ramin as ausor crude si dupa ce le bag eu in cuptor)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aaa...fac si eu cind gasesc foi de tortilla,exact asa cum spui tu,insa nu am stiut ca asta e shaorma!!!(eu pun salata verde ,nu cartofi prajiti)

 

Uite ca mi-ai dta o idee,oa sa vad unde gasesc si eu saptamina ce vine niste foi de tortilla bune.(nu-mi plac chiar toate ca am impresia ca nu -s bine coapte,adic aunele ramin as ausor crude si dupa ce le bag eu in cuptor)

Tortila noi o incalzim putin la microunde, dar poti sa o pui putin la cuptorul normal, sau poti face tu. Da, se poate pune salata, rosii, noi nu punem, sosul ala de castraveti e mortal. Cred ca se cheama chebab defapt, noi ii spunem shaorma in amintirea vremurilor trecute. Cam asa arata ale nostre, dar fara legume :)

post-16401-0-40215000-1467554575_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...asa arata si ale mele,doar ca eu nu pun cartofi prajiti!

 

Ins aam sa incerc odata si cu cartofi.Eu pun tzatziki in ea,insa si sosul cu iaurt e cam acelasi lucru.Foile le cumpar intodeauna si le incalzesc in cuptor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata de luni :-)

 

Sambata am fost plecate in Baile 1 Mai asa ca am scapat de gatit (am profitat si am mancat langos), facusem dimineata ciorba de perisoare si am copt 4 vinete  [:D]

Ieri am facut spaghette, jumate al ragu`, jumate cu panna si bacon.

Pentru pranz am pus la cuptor pulpe si piept de pui in punga magica si cartofi in alta punga magica, plus o salata de castraveti/ceapa/rosii/ardei.

Tot ieri am facut si o prajitura care a iesit nesperat de buna, blat sfaramicios, piersici+ visine si bezea deasupra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti, ciotoaie [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . De unde esti tu? N-am mai auzit asta...

 

Azi gateste fii-ma salata de paste cu ton, masline, rosii si ceapa. Seara facem burgeri vegani, adica de linte. In rest, punem tot ce e si intr-un burger normal: chifle specifice, ceapa, castraveti murati, mustar, ketchup, salata.

 

Mai am pe lista de saptamana asta tacos (tot vegani), salata a la russe (vegana, maioneza e de cartofi), Aloo Goobi: http://www.foodnetwork.com/recipes/aarti-sequeira/cauliflower-and-potatoes-aloo-gobi-recipe.html, salata de fasole: http://www.foodnetwork.com/recipes/guy-fieri/black-bean-salad-recipe.html

, din nou un sukiyaki vegan, ca ne-a placut prea mult ala de sapt trecuta, niste cartofi 1/2 la cuptor cu un sos cu nucsoara, ca m-a inspirat cred ca Mik la subiectul cu condimentele;)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...