Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Eu fac ciorba de dovlecei (cu dovlecei din gradina proprie). Cum se face ciorba de gulii, Dea?

     Baza de orice ciorba(morcov,patrunjel,telina,pastarnac,ceapa) +gulii.Am pus si un ardei gras si o rosie.Servita cu smantana sau iaurt e super.Merge si cu afumatura pusa in ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Maine salata orientala si poate clatite.

     Pt we,ca mi se va intoarce sotul am primit comanda de mancare fiarta,deci executam o supa de pasare cu galuste,ardei umpluti si incerc un lapte de pasare...daca imi va iesi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut astazi cartofi prajiti cu brinza rasa pe deasupra.In timp ce "confectionam"cartofii,mi-a venit ideea sa fac niste chiftelute  din piureul ramas de aseara,asa ca am avut  un meniu cam ciudat,cartofi cu cartofi!!! [:-)))] [:-)))]

 

Miine ma duc la cumparaturi dupa servici,am in plan(nu stiu daca in ordinea asta neaparat)o salata cu ton,hamburgheri si o imitatie de saorma,de fapt niste chifle(mai mari insa)umplute cu salata,piept d epui la gril,rosii si tzatziki.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astazi am pus iar de ceai kambucha.

de data asta o sa o gust pe fiecare zi sa vad cum se scchiba gustul si sa nu fie prea acra. aici e f cald si asta grabeste procesul.

 

"ciupperca" de kambuccha se dubleaza dde fiecare data si , cum nu am ce face cu ea o pun si la plante...cica e f bun "fertilizator natural"

 

ma mai intreba cineva , dar nu ma stiu ccine...cu citeva zeci de paginni in urma, cat e de benefica. din cate am citit e f benefica, colon cleanser, detoxifiant ...

am incercat sa fac unul acidulate cu capsuni...dar nu stiu de ce nu mi-a iesit...mai incerc o data...cu instructiuni de pe net.

 

sutn multe info despre kambucha tea pe net...scobe-ul ("ciuperca-mama"...dar nu e chiar ciuperca...  ) se poate comanda de la healthy store sau chiar de pe amazon...f multa lume e innebunita dupa gustul un pic acrisor...alternative la bauturi racoritare sau ceai...si mai ales pt beneficiile aduse.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...