Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi?Cap.96


Recommended Posts

  • Răspunsuri 754
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am o intrebare: prajitura cu ciocolata - ce retete va vin in minte ???

 

Asta a cerut fi mea pt duminica viitoare; eu de obicei fac amandina sau pur si simplu blat cu crema ganache.

                                Aveti alte idei ? [flo]

Asta e de o bunatate si se face foarte usor,

http://andreeachinesefood.blogspot.co.uk/2012/07/tort-cu-inghetata-de-ciocolata-si.html

 

Eu l-am facut de 4 ori pina acum.

Dupa ce pun fructele eu nu il mai bag in congelator, il las in frigider si are consistenta unui mousse.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da,da, baby spanac si doar pun ceapa verde, ulei, sare si lamiie. Atit. Pina si copkilul minca.

Trebuie sa fac si eu neaparat!!!

 

Eu astazi chiftele si mai am si pentru miine citeva,chiar cochetez s afac cu sos,insa s avad ce gasesc sau cite mai gasesc [:D] cind ajung miine acasa!

 

Miine fac supa crema de cartof (asta sa am si pentru miercuri,ca miercuri nu am timp s agatesc) si pui cu legume(praz,morcov,brocoli si ce-oi mai gasi miine)cu orez.

 

Joi vreau sa trag o fuga sa iau carne de gratar(pentru duminica)si sper sa gasesc si ficatei de pasare pentru drob,ca vineri nu am cind si simbata ma gindesc ca nu gasesc.

 

Pentru joi vreau s afac o salata din piept de pui cu mar si telina(am uitat acum cum se numeste [:D] )si cu bagheta sau ciabata.

 

Vineri...nu stiu inca,eu cred ca voi minca lapte batut cu covrigi(mi-au ieist analizele aiurea [zirea] ),baietii ce vor!!!

 

Simbata vreau o ciorba de perisoare sau ma rog o ciorba de porc si duminica gratarim(chiar daca vremea se anunta urita,macar sa fie ok cit facem gratarul),aripioare d epui marinate in prealabil,ce le vom servi cu sos dulce-acrisor,burta de porc marinata si inca vreun sort de carne.Vom mai avea vinete cu maioneza si usturoi,aioli si sper sa avem si drob!Bineintele oua vopsite(cumparate)sa dam un cioc! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Azi sarmale si paste cu branza la cuptor.

    Eu,spanacul crud il mai pun in salata,dar in amestec cu salata verde si macris.Otet nu pun,tai 1/2portocala,1/2mar verde cuburi mici si pun caju in loc de nuci.Asta e reteta mea de urgenta in caz de constipatie [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...