Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Martisoare de martie 2016 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 474
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sofalex, am încercat și wrap elastic, sling și chiar mei tai. Cel mai fain e mei tai, însă eu nu am reușit să găsesc unul mic, ca exista mic și mare.

Slingul nu pot ca e pe o parte un pic și tanti de la curs a zis ca dacă am sciatica, mai bine nu.

Iar wrapul elastic, e fain ca material, ca e subțirel, însă dai de 3 ori material peste bebe, deci moare de cald. Plus ca de la ceva kg se întinde și treci la altceva

 Eu tot sper ca o țin în wrap pana la 2 ani. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Ce frumos in casuta noua!

Hellen, eu de data asta am dat doar cu alcool si baneocin. Ba chiar nu am dat mereu cu baneocin. Toaleta buricului eu am facut-o o singura data pe zi, seara. S-a vindecat foarte bine!

Despre purtat. EU ziceam ca am sling. Nu pot sa-l folosesc mereu ca-mi zbiara chiar si-n sling! Uneori il pun in pozitie de culcare si pot spera sa adoarma, dar rarisim. Alteori il pun sus si-l plimb si spre surpriza mea adoarme......E imprevizibil bebele. 

Colici nu prea are. Imi permite sa mananc si fructe si cruditati (salata verde cu rosii). Nu exagerez, e adevarat. Adica mananc o portocala pe zi si un mar, banane, aletori gref......Eu am eliminat complet lactatele din alimentatia mea.Cica e cel mai probabil sa produca colici. Si se pare ca functioneaza. 

Pentru burtica ii dau Sab Simplex care e exgivalentul espumisanului si ii dau 15 picaturi, dar numai seara. Ziua ii dau doar cand imi pare usor indurerat. 

E destul de agitat bebele meu. Cred ca seamana cu noi. Cand aud de bebei care mananca si dorm..........Azi pana la ora asta a mai motzait la san si a dormit ca o ora dimineata in jur de ora 11. de trezit..............pe la 5-6 dimineata are niste ochi mari si adio somn. Asta dupa ce ma suge incepand de pe la 2-3. 

Urla, plec. Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimi, mamici! Ne.am făcut și noi toaleta, curățat năsuc, spălat fundulet..buricul încă nu se lasă căzut,  foarte ambițios. .mâine facem 2 săptămâni.  Tot văd ca se chirceste și am culcat-o pe burta. Ce părere aveți?  I-ați pus și voi așa?  Trebuie supravegheata tot timpul dc o pun așa?  

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Eu ii dau infacol si il mai infas din cand in cand, dar stiu ca infacol si espumisam au aceeasi substanta activa. Noua ne-a cazut buricul destul de tarziu, la aproape trei saptamani Hellen si apoi i-am dat doar cu baneocin seara la baitza ca mai supura putin. Al meu a facut rau tare vreo trei zile de la o sticla de jumate de fanta de portocale pe care am baut-o:( cred ca a dormit vreo 4-5 ore adunate in doua zile, azi e mai bine. Eu am si sling si wrap dar inca nu l-am pus, as vrea dupa 6 sapt sa pe folosesc. Eu sunt singura cu amandoi deseara, sa imi tineti pumnii, e greu cu baitza si cu adormitul dar sper sa ne descurcm ca tati ajung pe la 10.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici.

Din ce citesc se pare ca sunt foarte norocoasa, Octavian nu are colici si eu mananc si beau absolut orice. Asa am inceput din matern, am zis ca daca vad ceva schimbat la el o sa elimin din alimente dar el nu are nimic.

A inceput sa urmareasca lucruri si sa isi tina putin caputul  [il] , e asa dulce. 

E foarte cuminte, plange doar cand ii e foame si vrea atentie :)) , sper sa ramana la fel.

Eu ii dau un biberon de lapte praf pe la 22 si doarme cam 3-4 ore apoi se trezeste cam la o ora jumatate si sunt cam rupta de somn :)) si ziua face la fel.

Cele care ati trecut la pampers nr 3, la cate kg ati schimbat? Eu 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oo căsuța nouă!ce faceti cum sunteti!? noi în febra botezul mai e puțin,abia aștept vin si a mei din tara.în rest creștem are 9 săptămâni Kevinutu meu e un cumintel ,in greutate nu prea ia mult are în jur de 5 kg el în general e ok nu plânge să vedem la vizita de 3 luni ce spune pediatra. Va pup si mă bucur că sunteți active așa am ce citi.Eu pe la 4 kg și ceva am trecut la nr 3 și eu îi găsesc urme de la pampers.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

oo căsuța nouă!ce faceti cum sunteti!? noi în febra botezul mai e puțin,abia aștept vin si a mei din tara.în rest creștem are 9 săptămâni Kevinutu meu e un cumintel ,in greutate nu prea ia mult are în jur de 5 kg el în general e ok nu plânge să vedem la vizita de 3 luni ce spune pediatra. Va pup si mă bucur că sunteți active așa am ce citi.Eu pe la 4 kg și ceva am trecut la nr 3 și eu îi găsesc urme de la pampers.

 

 

va pun o poza cu minunatul meu! aștept să puneți și voi

post-135482-622741_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața!

Fata mea a dormit noaptea asta de la 10 la 5, oare de ce? Ultima masa a fost la 8 seara, deci s-a trezit cu o foame... Bizar ca a adormit iar înainte să termine. 

Oare sa fie debitul de la tetina prea mic?

Când schimbam tetina de la biberon, cu uns cu un flux mai mare? 

Ea se agita rau, cand mănâncă, ai vostri?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...