Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce trebuie sa facem pipi la dus - 8 motive


Recommended Posts

  • Administrators

Intrebarea este: faceti uneori pipi in timp ce faceti dus?

 

Iata 8 motive pentru care ar trebui sa o faceti  (sau pentru care trebuie sa fiti multumiti ca o faceti)

Conform site-ului SheKnows, iata care sunt motivele ...

 

1. Este economic

 

2. Este bine pentru natura

 

3. Este mai igienic

 

4. Este mai curat

 

5. Te va face mai pregatita (nu am inteles pentru ce)

 

6. Iti va imbunatati tinta (hmmm)

 

7. E haios

 

8. Nu e asa de ciudat cum crezi ...

 

deci?   [batcap]  [pk]  [bib] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Administrators

Pentru ca nu mi s-a părut o porcărie și pentru ca eu nu întreg de ce ceea nu îți place merita etichetat așa de dur. Nu îți place, ignora-ăsta e cel mai elegant [flo2]

 

Forumul Dc este un loc în care ne și putem amuza în caz ca nu știi. Relax și o zi cu soare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu ma intreb de ce nu faceti (cei care aveti un punct de vedere in acest sens) un cod care sa reglementeze ce, cum, cand trebuie sa fie subiectele care merita sa se gaseasca pe DC?

Ca tot vad pe cate cineva care sa se intrebe de ce a fost deschis subiectul...dar nimeni nu ne lumineaza cum ar trebui sa fie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa raspund eu :-))

Ai mei baieti faceau, acum cativa ani, si cel mare major, auzise el la radio ceea ce a scris si redactor aici; si mi-a argumentat el ca e bine pt protejarea mediului (stiind ca sunt sensibila si sunt atenta ce fac din pct asta de vedere) si ca diminuam consumul de apa cu ocazia asta (desi nu-l deranjeaza consumul asta cand se uita spaland masina sau alte chestii prin garaj).

 

le-am explicat si eu frumos ca daca se mai intampla, le dau o carpa sa curete imediat, caci doar jetul de apa fara frecat nu ma satisface si eu nu mai spal cabina de dus never ever. cei mici s-au ingrozit de o asemenea idee, sa spele ei pipi-ul imediat dupa, brrr... asa ca sa-i fi vazut cum au inceput sa faca rand la baie inainte de dus si mi l-au parat si pe ta'su de frica sa nu-i pun pe ei la spalat. si de atunci inca tine sperietoarea :-)) si din fericire pt toti 3

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...