Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici FIV-oase, dar nu fitzoase :)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 279
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tocmai m-am intors si eu de la controlul de 6 saptamani (facut la 7 :) ) si dr a zis ca sunt ok, ca avem liber la sex :)). Eu inca am f mici sangerari dar dr zice ca e ok, ca sunt firele care se dizolva incet... Mi-a facut doar control la masa, fara ecografie. Nu trebuia sa imi faca si ecografie oare?...

 

Pe cel mic l-am lasat in premiera singur cu mama si a cam urlat-o . Nu cred ca o mai pacalesc sa stea alta data cu el :))

 

Si noi am inceput planurile de botez dar nu reusesc sa ma ocup. Ar trebui sa ma deplasez pana la carciuma sa semnez contractul, sa stabilesc meniul si nu reusesc sa fac nimic pt ca sunt blocata cu cel mic. Voiam sa facem in iunie dar cred ca amanam sau poate mai restrangem ( initial avem 80 de invitati de lista).

 

In rest, cel mic doarme bine noaptea (de la 11 la 7-8 cu o masa pe la 4-5) insa ziua nu vrea sa mai doarma mai mult de 30 min deodata si maraie mereu sa il iau in brate asa ca eu sunt toata ziua sclava lui si nu reusesc sa fac nimic. Abia fac un dus si 2-3 treburi prin casa seara cand vine tati si il preia.   Nu stiu cum sa fac sa il adorm ziua ca lumea.... De mancat, mananca de rupe: il alaptez de 5-6 ori ziua si o data noaptea. Ziua ii dau si supliment LP ca altfel imi mananca urechile :)) Are 5,5 kg si azi a implinit 7 saptamani.

 

Gata ca m-am lungit destul :))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdana, e fain ca ai cu cine sa il lasi. Mie mi se pare greu fara familie langa noi. 

Asa descrii fix ziua mea tipica :) fata sta cuminte, nu plange, doar dacă sta cu mine. Asa ca toata ziua ba ne jucam, ba cantam de pe YouTube, ba ne leganam. Cum plec la wc, cum e criza. 

Am reusit sa o tin in wrap, problema era ca stangeam prea tare si de asta nu ii placea. Asa ca si la wc ma duc cu ea. 

Curatenie nu mai stiu ce e, iar la cumpărături am fost ieri pt prima data amândouă, fara tati. A fost cuminte, insa am luat putine lucruri ca nu ave cum sa imping 2 caruturi. Asa ca mâncăm mai mult mancare deja preparata.

Fata mea mananca 5 biberoane pe zi, ultimul la ora 23 si nu se mai trezeste pana pe la 6/7 si dupa mai doarme pana la 10/11. Eu in loc sa ma spal sau sa fac curat in orele astea de dimineata, ma culc cu ea. O bag langa mine in pat, o strang la piept si adormim amandoua.

Liber la sex am si eu :))) insa practica ne omoara. Sotul meu deja e nerabdator sa "facem a doua fetita" desi el nu sta acasa deloc, ca sa stie  cum e. [fal]

Cum stati cu slabitul? Eu nu slabesc, nu mananc.. etc...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, mama a stat doar azi, 45 min :) In rest este inexistenta, il viziteaza 15 min si fuge. Eu am o mama plimbareata, cu viata sociala... Si noi comandam toata mancarea si cheltuim o caruta de bani pe asta. Apuc sa mai fac cate o supa sau niste paste dar rar... Eu sm dat jos 9 kg in prima saptamana si de atunci niciun gram. Am 7 kg peste car aveam inainte de sarcina. De slabit vreau sa slabesc 10 ca mai luasem 3 la fiv...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Tot incerc sa scriu dar se pare ca e dificil cu o mana.

Noi facem botezul pe 26 August si il facem mai cu Tam tam ca facem si cunia religioasa.

Eu am dat jos 20 dar am dat 10 dupa operatie si 10 din primele 2 3 saptamani...de atunci doar 3 kg :9 mai am de dat jos 5 sa ajung la forma initiala dinaintea sarcinii si inca 10 -15 inainte de fiv-uri.

Noi am inceput de ieri masajul. Ieri la curs a foast foarte incantata de copii de masaj era ceva nou pentru ea dar se pare ca aseara nu prea a mers dupa baita ii era si foarte foame si pana am ajuns la masaj se plictisise.

Eu pe 24 merg la doctor sa vedem cu liber la sex cum o sa fie dupa atata timp:))))) cu toate vergeturile si burta lasata si curul lasat ma simt....numai chef de sex nu am:(

De saptamana viitoare incep si cursurile de aerobic si ciclism.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Cosmina tu cum ai nascut? Natural? Vreau si eu sa incep inotul...trebuie sa intreb cand e ok....

Gagici, bebele a dormit azi noapte 8 ore....incredibi, a fost fantastic de bine! [pk]  Acum ne jucam in leagan, parca incepe sa se arate interesat de jucarioare, abia astept sa isi mai petreaca timpul si cu jucarii  [:-)))]

Maine vaccinul....mi-e o fricaaa  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...