Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici FIV-oase, dar nu fitzoase :)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 279
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mamici, vreau sa impartasesc cu voi ca mi-e sufletul plin... [:)]

 

- 28.05.2014 ziua sotului. Eu cu puisorii la purtator...mai aveam vreo 2 zile de asteptat pana la beta. Aveam in casa un test de sarcina dar zic nu-l fac sa nu-i stric aniversarea (observati optimismul...da?  [:-)))] )

- 29.05.2014 inainte sa plecam pa job fac testul. Iese a doua liniuta ft ft ft pala. El o vede si crede in ea...eu o zaresc si nu cred. Si apoi plansete...

- 30.05.2014 (acum doi ani) merg la beta cu ochii cat cepele de plansete: in seara precedenta venise "menstruatia". Totul era pierdut dar datoram o confirmare din test de sange. Ma intorc la birou, ma afund in hartii doar ca sa uit. Nu ma mai interesa. Anunt cele careva persoane care stiau ca testez ca totul e pierdut deci nu am ce sa sarbatoresc si...gata. Pestecateva ore verific site-ul clinicii ca sa vad daca s-a afisat rezultatul. Soc! Beta 190 si ceva! Sun sotul plangand, ii spun, el jubileaza "vezi? Ti-am zis eu!" Repet de inca 2 ori pentru a vedea dinamica. Totul ok! Din nou am plans...acum de bucurie.

 

Acum Eric doarme, e langa mine, il simt si-l miros. E al meu si inca nu pot crede. Pe lumea asta eu nu mai pot cere nimic in plus. Pot doar sa-i multumesc lui Dumnezeu si Sfantului Efrem, sotului meu, medicilor mei... [flo2]

 

Atat...restul e can-can  [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie sanatos micul Eric si sa va bucurati de el, Saramaria. Si povestea mea e oarecum asemanatoare: la 11 zile de la embriotransfer am avut sangerare abudenta, ca la menstruatie, si am fost sigura ca fiv-ul meu e un esec. M-am pus pe plans si nici nu mai voiam sa fac beta a doua zi asa cum era programat. M-au convins fetele de aici de pe forum (babutzele fivoase) sa merg la beta. Si ce sa vezi, beta era cat casa iar azi il sorb din priviri pe micul meu grasunel de 2 luni :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebe meu doarme bustean: s-a facut bebelus cuminte si doarme neintors de la ora 22 la 4-5 dimineata dar eu am ramas setata pe programul lui de nou nascut si ma trezesc in continuare la 2-3 si stau pe langa patutul lui :)) Si uite asa ajung sa scriu pe forum la ore din astea .... :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdana, chiar similare povesti [flo2] Sa ne traiasca tuturor copilasii si sa fie sanatosi si fericiti!

 

Gabita ce bine cu lucratul de acasa! Eh..eu oricum am intins la maxim coarda cu cei doi ani lipsa de la job...asa ca ...nu pot sa cer mai mult  [:)]

 

Mamici si bebici, sa aveti o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, puiuților!!!

Nici nu imi vine sa cred ca e deja 1 iunie! Anul trecut, plangeam de nu mai puteam, ca vreau si eu un bebe sa sarbatorim împreună.

Acum doarme in pătuț și eu aștept sa se trezească, ca nu a mai mancat de la ora 23. Are si ea zile si zile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...