Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici FIV-oase, dar nu fitzoase :)


Recommended Posts

Nu am greșit deloc  [:)] fata mea mănâncă la 12/1 și apoi 8/9 dimineața. Mai am zile când se trezește la 6 daca nu și-a terminat biberonul de noapte. Sa știți ca nu ii dau cereale, m-au întrebat unele mămici, ci la cerere. Ziua mănâncă la 3 ore și sta la sân cam 20 min pe la 14 și 20 min pe la 22.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 279
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna , mamicutelor!

 

Gaby, te invidiez ..al meu doarme cel mult 5h .

Cosmina, eu am fost exagerat de stresata de sindrom , la primul copil.Il culcam doar pe lateral si-l verificam f.des.Acum nu mai am acest stres..sunt mult mai relax.

 

Noi azi am fost de dimi la impartasit ,i-am stricat putin programul si toata ziua am fost tare maraiti asa ca nu am reusit sa facem mai nimic.In meniu mi-am propus:pasca fara blat, drob de pui/curcan, ciorbita si fripturica de ied.

 

Spor la ce faceti si bb-ei cuminti!Va pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu face ca rama cand ii dau sa manance. E ca si cum s-ar satura dar nu pot sa-i scot biberonul din gura, trage de el. Se intinde foarte mult cand mananca. Tot atunci se gaseste sa se screama pentru parturi, caca. Numai cand mananca.  [batcap]

Exact asa face si a mea.

Trage parturi si face caca numai cand mananca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tumpi super tare denumirea subiectului si multumim pentru casuta noua.

O pun pe o parte dar ea se intoarce pe spate.

Problema e ca am invatat-o sarmaluta ca asa mi-a spus pediatra si doarme foarte bine si 6 ore pe noapte, dar cand vine vara ce ma fac?

Eu nu am facut nimic de Paste ssi imi e dor tare de acasa :( sa simt miros de cozonac si drob.

Cred ca ma duc pe la usa pe la Tumpi , sa adulmec ca Tom, din Tom si Jerry

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o clipa de ragaz, am reusit sa o adorm ca era treaza de pe la 8 jumatate.

N-am pregatit nimic, aseara am zis ca vopsesc oua,da n-am reusit, abia am putu sa ma vopsesc si cand am iesit din dus mi se terminase bateria de la babyphone si n-am vazut ca se frichinea, cand am inchis apa am auzit ca plange(a tb sa deschid usa sa vad daca ea era ca se mai aude de la vechina ca au si ei o fetita de 10 luni) si am fugit cu prosopul pe mine nestearsa.A fost o chesti de nici 1 minut, ca vedeam din dus camera deschisa  si cand am terminat se inchisese deja.

Cand m-am dus in camera era cu paturica peste ea(nu peste fata), ajunsa pe la tablia patului si plangea de mama focului.

Cred ca-i dau dintii ca de cateva nopti tare frichinita e.Azi noapte de la 3-4 avea chef de vorbit si jucat, se intorcea catre taica-su si il tot tragea, il striga , pana l-a trezit si a luat-o in brate.

Profit acum cat doarme sa-i calc hainele si-l astept pe tati sa-mi aduca organele pt drob.Cozonac fac la noapte, oua vopsesc maine, drobul tot maine-l fac, coc niste paine si pt masa de Pasti am niste cotlete de miel care le fac la minut.

Cosmina, va astept la masa :).

Anul aste nu mai merg la Augsburg la biserica(oricum nu merg la inviere cu ea), ma duc duminica la München ca vreau sa o si impartasesc ca n-am mai fost din decembrie.

Sarbatori Pascale linistite sa aveti mamici. [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am apucat sa cumpar nimic sa fac nimic asa ca ....cred ca ies duminica cu sotul la o pizza:)

Paste fericit dragelor sa aveti sarbatori luminate!

Anul trecut am fost la biserica dar am crezut ca e la 00:00,cand am ajuns toata lumea avea lumina ca s-a dat dupa ora din Romania :(. Am luat lumina si pentru ca eram in tratament am fost obsedata sa o tin in casa 1 luna jumatate cat a tinut toata procedura...atunci a fost o nereusita dar anul asta am cel mai frumos cadou de pasti.

post-131007-0-87296700-1461950751_thumb.jpg

post-131007-0-33672100-1461950769_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...