Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oligospermie


Recommended Posts

Buna tuturor,

Nu stiu de unde sa incep si unde sa termin  [:)]

De ceva timp, aproximativ 1an si jumatate , ne dorim tare mult un bebe. Timp de 1 an nu am facut niciun fel de analiza, doar cele de sange , acum am inceput sa facem si altfel de analize. In cazul meu totul pare a fi in regula, in schimb sotul meu a fost diagnosticat cu oligospermie severa. Noi nu mai locuim in Romania, locuim in Luxemburg si ne-a fost recomandat sa mergem sa vedem un urolog. Din pacate la urolog avem programare peste 2 luni, ma omoara asteptarea  [:-)))]

Pana la intalnirea cu domnul urolog, poate imi povestiti din experientele voastre si mai creste speranta [bib]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut,

 

Pfff...si noi am trecut prin experiente asemanatoare. Sotul meu a fost "diagnosticat" cu oligoastenozoospermie, adica gigei putini si deformati si lenesi. Cum nu se putea mai rau. Am fost la un urolog, unde din start ni s-a spus ca va trebui sa ne gandim sa facem FIV. Nu m-am mai intors la el, fiindca mi s-a parut prea drastica abordarea.

Peste aproape un an de zile, in care am tot incercat in zadar sa raman insarcinata, am apelat la un alt urolog, care i-a descoperit un varicocel.

Luna urmatoare l-a operat de varicocelul respectiv, iar peste 3 luni am ramas insarcinata.

 

Asta e povestea noastra pe scurt...iar rezultatul, e in imaginea de profil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...