Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

IGCSE 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ab, asa e - insa mai si costa 100 de euro pentru fiecare recorectare. In plus, recorectarea nu e garantat in avantajul copilului :)

Mai putin nu poate sa ia. Ca intre A si B uneori sint 20 si ceva de puncte. 

La noi daca e numai un punct scoala plateste.

Eu as recorecta ca doar   A level nu face la toate (cred) si pe CV altfel arata A*. 

Eu zic ca ar merita. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Si acum o dilema.

Stiu ca in alti ani A* se lua si cu 83, sau mai jos de 90 - 

Ma irita ca a luat A cu 89 la biologie. Se pare ca in alti ani asta era rezultat de A*.

In rezultatele online - scrie ca are A - rezultate provizorii - inseamna asta ca se muta baremul mai sus/jos? E anul asta mai greu ca in alti ani.??

Din ce vad, A* e numai peste 90. Asa a fost mereu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum o dilema.

Stiu ca in alti ani A* se lua si cu 83, sau mai jos de 90 - 

Ma irita ca a luat A cu 89 la biologie. Se pare ca in alti ani asta era rezultat de A*.

In rezultatele online - scrie ca are A - rezultate provizorii - inseamna asta ca se muta baremul mai sus/jos? E anul asta mai greu ca in alti ani.??

Din ce vad, A* e numai peste 90. Asa a fost mereu?

 

da, depinde de cat de dificile au fost subiectele si de ce au facut si ceilalti elevi. Si zice rezultate provizorii, ca nu aveti inca certificatele oficiale, dar astea raman.

 

Daca A* incepe de la 90 inseamna ca subiectele nu au fost extrem de grele si multi au facut foarte bine, deci acolo e A*.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Asadar e dovedit ca muzicienii sunt si genii.

muzician e dar geniu nu prea pare. Nu are doar stele pe linie si nici nu e relevant asta  [flo2]

Copilul meu e de asemeni extrem de social - nu rateaza nici un party, daca nu iese in weekend zice ca nu are energie si are extrem de multi prieteni. In plus, am dovezi ca la petrecerile lor e si un pic capusorul obrazniciilor :)))

 

In timpul examenlor cand il gaseam pe telefon si ii mai luam telefonul - am vazu ca intr-o ora - avea 360 de mesaje pe telefon. 

Ni s-a ridicat parul in varful capului ... insa acum - privind retrospectiv - imi dau seama ca a stiut sa se detaseze de telefon si sa fie responsabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...