Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

IGCSE 2016


Recommended Posts

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, ce a facut fiul tau?

Chefuim?  [:)]

Oh, da sint asa bucuroasa! A* la chimie, biologie si engleza literatura, A la celelalte. Chimia si biologia ma interesau pe mine cel mai mult (si pe el), ca (,) cu astea merge mai departe la A levels si apoi la facultate. Faptul ca a luat A la materii gen matematica, fizica, ICT e un mare bonus, avind in vedere cit efort a pus in aceste examene!  [batcap]

 

Si noi ca Mirela, ii mai luam internetul in timpul recapitularilor, stiti cit m=am plins pe aici ca nu isi da interesul, se pare ca si-l dadea, ori e un geniu care nu are nevoie de recapitulari, prinde totul din clasa!!! [zirea] Oricum am incredere ca la A levels o sa exceleze, avind in vedere ca are doar 4 materii si pe deasupra si favoritele lui. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput si eu sa citesc despre IB.

Pe aici se dau burse pentru United World Colleges. Pe de alta parte e un liceu local norvegian care nu costa si au experienta cu IB-ul de multi ani. Insa pe aici nu am auzit de IGCSE. Nici la British School, nici la International School.

Se sustin aceste examen la scolile din UK iar pentru ceilalti este optional?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IB este International Baccalaureate.

Din ce inteleg eu IGCSE sunt examene care preced IB-ul.

Iar pe aici, prin Norvegia, si nu numai inteleg ca lipsesc aceste examene. Se trece direct la IB si la liceul din orasul meu dar si la cele private din zona. La fel inteleg ca si la United World Colleges se ajunge direct la examenele pentru IB.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...