Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nikos, beta e ok, insa as suplimenta progesteronul.

Sorina, fa mai des injectiile. Eu am facut de 500 depo o data la 2 zile. Ca sa nu doara asa tare, incalzeste fiola un pic la apa calda. Iar acolo unde bagi acul, nu strangi pliu, ci intinzi bine pielea.

Cine intreba de nastere naturala? 

Eu asa am nascut, desi am avut toate bolile care se pot face in sarcina, plus ca am fost declansata la 36s+4z

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimi mi-am luat ovulele, pe la 9 ma duc la recoltare sa vad daca a mai scazut progesteronul si vad ce fac mai departe. 

Bine ca este beta ok. Multumesc fetelor!

Lavinia, progesteron 5?!…si ai reusit! Bravo! Atunci nu-mi mai fac griji, dar il monitorizez permanent. Dar cate saptamani a fost asa de mic?

Sorinake, spuneai de simptome…primele 8 zile de la transfer, parca ma tinea burta, simteam junghiuri sau intepaturi cand faceam miscari un pic bruste, mergeam cu grija….acum nu mai simt absolut nimic. Ma misc in voie, ma aplec fara sa simt ca ma tine, etc…sper sa fie ok. Aaaa….doar daca beau apa mai multa sau mananc un castron de supa, simt ca se intareste burta, in rest nimic!

Am mai carat, sper sa nu fie problema..dar nu mai mult de 2 kg si pe distante scurte, de la piata pana la masina (vreo 150 m)..…cumpar mai in fiecare dimi fructe de la piata, capsuni (as manca intruna), zmeura, etc.

Apropo…eu nu am inceput vitaminele. Am luat Femosun pana la urma, recomandat de farmacista. Dar cred ca ar trebui sa incep …

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu nu stiu ce sa mai cred....progesteronul asta cand creste, cand scade. Am aceiasi doza zilnica (1200 mg) si ieri scazuse cam brusc la 50, iar astazi este 174, peste limita de referinta indicata de laborator pentru trim I. Iar estradiolul care inregistrase o evolutie ascendenta, astazi a scazut de la 446 la 341.

Cand i-am comunicat gineco rezultatele de ieri, mi-a explicat ca progesteronul scade fiind preluat la varsta asta a sarcinii, de beta...Pai daca asa stau lucrurile, inseamna ca rezultatele de azi indica faptul ca, beta nu a mai crescut.Ufff....maine le fac pe toate trei ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...