Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, pana la câte saptamâni ați suplimentat progesteronul?? Noi avem acum 18 săptămâni si dr mi-a spus ca pot sa intrerup urtrogestanul ca nu mai e nevoie dar in același timp cunosc cazuri care au suplimentat toată sarcina mai ales cele cu fiv! Exista vreun risc daca suplimentez in continuare??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dudda, la 7 saptamani bebe Martin avea deja activitate cardiaca. Mergi peste o saptamana. Ar trebui sa auzi in mod sigur inimioara atunci. Turquoise, eu am luat progesteron pana in saptamana 14 apoi am oprit. Ideea este ca nu mai ai nevoie de suplimentare cand se formeaza placenta. Unii spun ca ar mai ajuta si dupa aia la mentinerea colului inchis dar eu am oprit pt ca ficatul meu nu s-a impacat doloc cu suplimentul de progesteron. Iti crescusera transaminazele destul de mult de la el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-au ieșit transaminazele duble, probabil tot din cauza progesteronului, atunci suplimentam 400 mg /zi apoi am scăzut la 200 mg/seara! O sa repet transaminazele si in fctie de rezultat decid daca mai pun sau nu!!!

Multumesc fetelor pentru ajutor si la cât mai multe geavidute!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Turqoise, eu am intrerupt la sf.primului trim.prg-ul, dar l-am reluat din sapt24 (600) pana spre sf.sarcinii din cauza colului scurtat si a contractiilor premature.Atunci am avut regrete ca l-am intrerupt atat de devreme.Vezi si lungimea colului la urmat.eco , sa fie normala pt.perioada de sarcina!Sarcina la termen!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este in functie de medic si aparatura ceea cecse vede/aude la ecograf.

La mine s-a vazut si auzit activitatea cardiaca la 6 sapt(2 inimioare cu aprox 170 bpm) ca un galop de caluti

Progesteron am luat 3 duphaston si 3 utrogestan pe zi cam pana in sapt 14 cand am inceput sa reduc, iar din s15 nu am mai luat deloc.

Dudda va fi bine. Poate medicul nu a vrut sa vada sau sa iti arate activitatea bebelului.

Fii optimista

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...