Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rose, eu am luat maltofer dar nu am asimilat fe din el, m-a trecut pe perfuzii cu venofer si a fost mai bine si spre finalul sarcinii am luat altrifer. Pe asta l-am asimilat cel mai bine. Trebuie sa gasesti produsul potrivit pt tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici!

Rose mie mi-a dat din prima altrifer 1cp/zi incepand cu sapt 6 pana la nastere☺.

Acum sunt in s9 cu gemeni.

M-a chemat iar la control la 11sapt si tot atunci sa fac si testul pt Down. Mi-a zis ca dublu test nu prea este elocvent in cazul sarcinii gelare si sa facem alt tip de test. 

Fetelor care ati trecut prin asta stiti despre ce este vorba? Ma puteti ajuta cu mai multe informatii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bună mămici şi viitoare mămici.!Vă rog să-mi spuneţi  care din voi aţi avut sângerări în timpul sarcinii? şi ce medicamente aţi luat până aţi ajuns la medic? sunt însărcinată în 7 săptămâni şi 2 zile,  mă simt foarte bine ,dar azi am văzut ceva maroniu pe hârtia igienică.Am ecografia pe 2 iunie , medicul care mă urmăreşte nu mi-a răspuns la mesaj şi nu ştiu ce să fac.Precizez că iau 600 mg utrogestan ,proluton de 500 la 3 zile şi acum am luat doza şoc de 4 pastile de duphaston şi apoi câte 2 pastile la 6 ore.Pe lângă acestea am prednison de 5 mg .vă multumesc anticipat !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai mai mult la pat, nu ai ce sa faci pana ajungi la medic. Deja iei medicatia corespunzatoare. Nu faci efort de niciun fel zilele astea. Eu am avut sangerari pana in saptamana 8, din fericire nu a fost nimic grav. Am urmat aceeasi medicatie. Sa iei si Nospa daca ai dureri. Si supozitoare Uscosin. Posibil sa fie un hematom care se elimina. Sa nu gandim negativ. Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, 

 stiti cumva daca se mai fac analizele de trombofilie in sapt 30 de sarcina? Cumnata mea a avut un bb care a murit la 36 sapt si voia sa faca analizele astea si dr nu vreau sa le faca ca au zic ca nu mai e cazul si ca oricum nu are asa ceva [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina si eu am avut sangerari in sarcina si nu doar cateva pete ci mai mult. Cauza a fost un hematom de implantare care s-a resorbit insa in timp. Mie medicul, pe langa tot ce ti-a zis Lavinia mi-a spus sa iau vit C, un gram pe zi si fiole de etamsilat. E foarte important sa stai linistita, in pat daca se poate, cel putin cateva zile pana se opreste sangerarea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...