Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

Vom vedea cat reusim sa il tinem la caldurica... Astazi am facut si eu toxoplasmoza ca ma speriasem de discutiile de pe forum, nefiind imunizata. A iesit ok, deci, in continuare grija mare! In sfarsit si progesteronul e bun, peste 50. Mai am de facut o injectie si gata, apoi mai continui putin cu ovulele vaginale

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai de ce zic... si eu am fost indusa, deci numai la cald nu a fost, 36s+4 am nascut, indusa la 36s. Fata a fost KO o sapt, abia manca, apoi eu distrusa... Mi-a luat 3 luni sa o aduc la kg bune...

Lavinia, data viitoare facem la cald :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am fost la eco si din pacate s-a confirmat ca puiutuls-a oprit din evolutie, era la fel ca si sapt trecuta doar mai tuflit un pic...de fapt, i-am pierdut pe amandoi ca beta iesise super mare la inceput oar apoi la eco de confirmare mai era doar unul...asta e, din pacate nu totul se rezuma doar la un beta pozitiv...:(((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau Dudda :( Trebuie sa vezi insa si partea plina a paharului: nu ai probleme de implantare. Si eu am avut, inainte sa il fac pe bebe, o sarcina oprita in evolutie la 7 saptamani. Atunci nu am auzit niciodata bataile inimii deci problema a fost calitatea embrionului... La a doua incercare, cu un embrion mai bun, am obtinut un baietel nazdravan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, Dudda…nu se rezuma doar la testul pozitiv. Am aflat asta pe pielea mea, avand doua sarcini pierdute. Ma gandesc, la ce bun sa stiu ca nu am pb cu implantarea, daca nu reusesc sa aflu si cauza opririi din evolutie…oricum, n-o sa aflu niciodata. Ramanem cu spernta ca „va fi bine data viitoare”.

Imi pare rau ca s-a oprit din evolutie…beta era frumoasa. Acorda-ti o pauza si apoi fa-ti un plan de bataie pentru o noua incercare, ca trece timpul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anxiao, perseverenta am aratat, noi toate…ba chiar mai mult de atat…am facut investigatii de capul nostru, am cerut medicilor sa includa in schema de tratament, anumite medicamente si ..tot degeaba! Azi am recoltat pentru trombofilii si profil sindrom fosfolipidic si sper sa obtin info ok de la dr Tevet Mihaela. Mai mult de atat, nu stiu ce sa mai fac sa fie bine. Am repetat spermograma care este ok, refac TSH, prolactina, markerii hepatici, profilul lipidic pentru a vedea daca este ok sa iau intralipid…altceva nu stiu ce as mai putea face. Aaaaa …si cu o luna inainte de procedura sa fac alt EI.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...