Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vera, sunt f.multe fete care au avut pete maronii in primul trimestru de sarcina sau chiar sangerari abundente (cazul meu) fara sa fie vreo problema majora .Pot sa apara pana se formeaza placenta, poate fi si din cauza vreunui hematom sau un prg.scazut.Daca tot repeti beta fa-ti si o determinare si a prg-lui.Sarcina usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a raspuns medicul de la clinica unde am facut ET si a spus ca spina bifida se vede la eco si ca mai degrama sa imi fac eu niste analize la ficat...ma rog acum sa fiu eu bolnava si sa fie ea sanatoasa!

Am facut nifty, nu dublu sau triplu. Asa ne-au spus cu precizie de 99.99% ca e fetita ☺️

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vera, eu am avut de-a dreptul sangerare, de 2 ori, o data la 5 saptamani si o data pe la 7-8 saptamani si a fost bine pana la urma. Sangerarile sunt f frecvente in primul trimestru. Pt siguranta e bine sa mergi la medic sa vada despre ce este vorba dar nu te stresa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina, fa-ti analizele de ficat si daca iti ies proaste sa iei in calcul ca asta poate fi si de la progesteron. Eu nu am avut injectabil, doar arefam si imi tot ieseau analizele de ficat modificate. M-au pus sa imi fac tot felul de investigatii si nu isi dadeau seama care e cauza. Dupa ce am oprit arefamul, in 2-3 saptamani toate au revenit la normal ca prin minune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost la medical generalist care specializat in ecografii.

Mi-a facut eco si am primit de facut analizele de ficat. Ficatul drept marit, cel stang normal.

A spus ca altceva in afara de faptul ca e marit nu vede si e posibil ca AFP sa fie produs in exces de ficatul stang. S-au uitat si la bb si vazut coloana in ordine...mai vedem, mai investigam si ne rugam la DD!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...