Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Moon, greata e buna, chiar daca e rea! Ma plangeam de lipsa lor, pana am dat peste ele...acum m-am obisnuit cu ele. Mai functioneaza: apa minerala cu bule rece, covrigei, grisine,

Medicul mi-a dat sa iau un sirop pe baza de metrocropramid si gaviscon, dar m-am bucurat de greturile mele :))) si nu am luat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, greata e buna, chiar daca e rea! Ma plangeam de lipsa lor, pana am dat peste ele...acum m-am obisnuit cu ele. Mai functioneaza: apa minerala cu bule rece, covrigei, grisine,

Medicul mi-a dat sa iau un sirop pe baza de metrocropramid si gaviscon, dar m-am bucurat de greturile mele :))) si nu am luat!

 

 Sorina nu ma plang, da nu stiu cine ma tine asa leguma. Astazi mi s-a facut rau de la rosii, nu prea pot manca nimic, e ok ca is "pufoasa", dar am zis poate se poate lua ceva. Am sa incerc si cu pastilele recomandata de Siggy. Sirop nu am, dar oare pastilute de metrocropramid se poate lua?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vomit de cele mai multe ori de la apa...nu pot sa iti spun cum e sa nu poti bea apa...sa vomiti pe unde te apuca, ca m-am facut de ras marti la laboratorul de analize...si nu am slabit deloc :)))) ba dimpotriva [:-)))]  [:-)))]

De pastile nu stiu, dar mai bine intrebi medicul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Singurele pastile pt greata permise in sarcina sunt Osetron de 4mg.Metroclopramidul si Emetostopul nu sunt recomandate in sarcina.Sarcina la termen Moon!Cand treci de primul trimestru nu te voi ierta si voi scoate la inaintare majoretele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Singurele pastile pt greata permise in sarcina sunt Osetron de 4mg.Metroclopramidul si Emetistopul nu sunt recomandate in sarcina.Sarcina la termen Moon!Cand treci de primul trimestru nu te voi ierta si voi scoate la inaintare majoretele.

 

 

 Multumesc pt intelegere!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he Moon , bucurate de ele !!! La mine nu au venit inca, dar nici pofta de mancare nu am, de vreo 2 saptamini, mananc cu sila ca tre sa iau pastilele, am slabit 4 kg ! :))) 

Sunt tare ametita si vad negru in fata ochilor des ... cand ma ridic din pat si atunci incet. Imi permit sa dorm la amiaza si asta e o fericire, ca ma simt epuizata.

 

Am fost ieri iar la eco ca tot am sangerari in continuare, a aparut un mic hematom ...off 

Sper sa se elimine cat mai curand, si sa ma linistesc . Am scos si doza de Clexane si aspirin cardio.

 

Si am auzit ieri si inimioarele ! ... si cand credeam, ca daca le auzi se termina emotiile , ele ca abia incep .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he Moon , bucurate de ele !!! La mine nu au venit inca, dar nici pofta de mancare nu am, de vreo 2 saptamini, mananc cu sila ca tre sa iau pastilele, am slabit 4 kg ! :))) 

Sunt tare ametita si vad negru in fata ochilor des ... cand ma ridic din pat si atunci incet. Imi permit sa dorm la amiaza si asta e o fericire, ca ma simt epuizata.

 

Am fost ieri iar la eco ca tot am sangerari in continuare, a aparut un mic hematom ...off 

Sper sa se elimine cat mai curand, si sa ma linistesc . Am scos si doza de Clexane si aspirin cardio.

 

Si am auzit ieri si inimioarele ! ... si cand credeam, ca daca le auzi se termina emotiile , ele ca abia incep .

 

 

 Vera, ai auzit deja ininmioarele? Eu nu mai inteleg nimic, mie mi-au zis la 6 saptamani. Oare or fi mintit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Si am auzit ieri si inimioarele ! ... si cand credeam, ca daca le auzi se termina emotiile , ele ca abia incep .

 

Felicitari, Vera! Sa se termine??? O sa fie si mai multe...mereu altele, dar sa te bucuri de fiecare clipa! E unica!

 

Moon, mie tot dupa 6s mi-a auzi inimioara, aveam 6s2z

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...