Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

Eu am luat anul trecut utrogestan compensat 100%. Parca plafonul este de 300 lei, nu mai stiu sigur. Mi-a trebuit scrisoare medicala de la un medic ginecolog care are contract cu Casa si cu ea la medicul de familie. Lunar imi elibera reteta. Pentru clexane nu am luat ca am facut doar in primul trimestru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am luat anul trecut utrogestan compensat 100%. Parca plafonul este de 300 lei, nu mai stiu sigur. Mi-a trebuit scrisoare medicala de la un medic ginecolog care are contract cu Casa si cu ea la medicul de familie. Lunar imi elibera reteta. Pentru clexane nu am luat ca am facut doar in primul trimestru.

 

 

 Multumesc Lavinia si sanatate flacaului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut Fraxiparina si am administrat Utrogestan toata sarcina: lunar luam reteta de la medicul de familie si luam atat injectiile cat si Utro compensate 100% ...pana la atingerea plafonului care era, parca, 300 lei. Diferenta ce rezulta peste plafon o achitam (daca imi amintesc bine erau cateva zeci de lei, pana in 100 ron)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna,

 

 nu stiu daca mai citeste cineva pe aici, dar: din mamici sau gravidute a mai zburat cineva cu avionul in sarcina mica? gen 8 saptamani? vb bineanteles de zbor scurt.

  Cum a fost? Eu am intrebat doctorita de la clinica de fertilitate si a zis ca e ok, ca si ea a zburat pe la 7 sapt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...