Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  Tot dau tarcoale subiectului, si il vad cam abandonat. Poate reusim sa il resuscitam.

 A mai facut cineva morfo de trim. 1 la dr Rahimian, am vb cu asistenta lui si a zis ca dureaza 15 min. - la gemeni. Chiar reuseste sa masoare tot in 15 min.?

 Mentionez ca mai am o morfo programata, si mi s-a zis sa imi aloc 1h. Cam mare diferenta de timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, depinde de fiecare medic! Intr-adevăr, mi se pare cam putin 15 min, ținând cont de faptul ca ai gemeni. Timpul alocat pentru un bebe ar fi 45 min./morfologie. Sper sa-si dea interesul si sa nu te expedieze așa repede. Te pup!

 

 Rose, dr Rahimian este absolut o somitate in medicina materno-fetala in Romania, face si operatii intrauterine; o fi asa bun. Oricum, in principiu, voi merge la mandoua, fara sa le zic si la doctori. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut morfologia de trim I la Rahimian pt ca la acel moment il aveam in vedere ca medic pt nastere. Ulterior m-am razgandit si l-am ales pe Ioan Parvu cu care am si nascut si de care am fost f multumita. Oricum am repetat morfologia de trim I si la Parvu. La Rahimian a durat i tr-adevar 10 min pe cand la Parvu a durat vreo 40 min. La Rahimin totul e o industrie. Are la usa mereu card de paciente si sta cu fiecare cel mult 10-15 min. Aproape ca te trimite pe hol sa te imbraci... Asta a fost si motivul pt care nu am ramas la el. La morfologie s-a uitat cu atentie la cele cateva elemente esentiale pt momentul respectiv (pliu nucal, os nazal) dar in rest a aruncat doar o privire rapida. Omul e f bun pt interventii complicate dar ma indoiesc ca nu ii scapa unele problemutze in conditiile in care vede cate 30 de paciente in juma de zi de consultatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut morfologia de trim I la Rahimian pt ca la acel moment il aveam in vedere ca medic pt nastere. Ulterior m-am razgandit si l-am ales pe Ioan Parvu cu care am si nascut si de care am fost f multumita. Oricum am repetat morfologia de trim I si la Parvu. La Rahimian a durat i tr-adevar 10 min pe cand la Parvu a durat vreo 40 min. La Rahimin totul e o industrie. Are la usa mereu card de paciente si sta cu fiecare cel mult 10-15 min. Aproape ca te trimite pe hol sa te imbraci... Asta a fost si motivul pt care nu am ramas la el. La morfologie s-a uitat cu atentie la cele cateva elemente esentiale pt momentul respectiv (pliu nucal, os nazal) dar in rest a aruncat doar o privire rapida. Omul e f bun pt interventii complicate dar ma indoiesc ca nu ii scapa unele problemutze in conditiile in care vede cate 30 de paciente in juma de zi de consultatii.

 

 

 Multumesc mult Bogdana, asa ma gandeam si eu sa merg la ambele morfo.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...