Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hope felicitari si sarcina usoara ... eu la nici o eco nu am avut disconfort decat pe moment poate si pt ca ovarul drept il am mai sus decat este normal si pt a-l masura trebuie o pozitie mai aiurea( dr vroia sa vada daca si-a revenit la marimea lui obisnuita dupa hiperstimularea de la fiv)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope felicitari! Eu am avut multe intepaturi inca de la inceputul sarcinii, zic sa incerci sa nu te stresezi. Am luat doza de cal de progesteron pana in sapt 12, 3 doze de 200 vaginal pe zi si o doza oral seara. Am fost zombi primul trimestru. Merita insa orice disconfort si durere atunci cand iti vezi puiul la eco.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor!! Le iau cu sfintenie desi sunt fff multe ( 4 cicloprogynova, 2 duphaston la 6 ore, utrogestan la 8 ore ( de capul meu iau cate 2),proluton, vitamine, clexane)....eram curioasa cam cat mai am de indurat :)))...acum m-ati linistit.

Pentru bebe orice :)

 

Multumesc mult :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Progynova am luat si eu tot pana in sapt 12 apoi am inceput sa le reduc saptamanal pana am scapat de ele. Utrogest inca mai iau o doza vaginal seara pana la nastere. Clexanul e si el zilnic. Crede-ma insa pe cuvant ca atunci cand vei scapa de progynova restul nu o sa te mai intereseze. Eu ma simteam rau de tot de la atata estrogen... Dar consoleaza-te ca nu va tine forever. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la morfo de trim 1 am luat si eu 2x850 metformin/zi, 6 cycloprogynova/zi, 6x200 utrogestan/zi, 1 clexane de 0,4, 5mg acid folic, vitamina E 1/zi, 3x25 euthyrox pt tiroida/zi, 2 elevit, proluton de 500 cate 1 la 2 zile, apoi dupa morfologie am facut 1 la 4 zile, 6 duphaston/zi, no-spa la nevoie, uscosin la nevoie. Jumătate din ele mi le-a scos in saptamana 13.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...