Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hope, eu am ramas la dr. Albu si pentru sarcina si nastere. Chiar daca este aglomerat...sa stii ca eu sunt multumita de modul cum imi urmareste sarcina. Este implicat si nu se grabeste deloc la eco sau la morfologie. 

Am vazut ca si dr. Stan are multe paciente si pare un medic implicat si dedicat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Este pe aici vreo pacienta la doctorului Stan Alin de la Medlife? :

buna Hope_32, eu sunt pacienta dr Stan Alin si crede-ma ca la inceput am ajuns la acest medic pt ca dr Albu era ocupat si trebuia sa fac ecografii din 2 in 2 saptamani iar la dr Albu mi se spunea de la receptie ca dupa o luna jumatate pot prinde o consultatie  [fal] .Am zis initial ca ma duc provizoriu la dr Stan insa mi-am dat seama pe parcurs ca se merita sa raman la acest medic si sa si nasc cu el.Nu e ocupat ca dr Albu, e optimist, te face sa te simti in siguranta , nu te minte ca totul e ok  ( si eu am avut o problema cu cordonul ombilical si mi-a spus ce inseamna si pana la urma uite ca sarcina e ok, intre timp mai intrebasem inca un medic ceea ce imi spusese dr Stan si chiar asa a fost). Iti raspunde la orice intrebare ( o consultatie la dr Stan, in cazul meu,dura peste 45 minute, pt ca ii puneam tot felul de intrebari ...citeam pe net tot felul de chestii apoi da-i si intreaba).In plus te simti mai in largul tau cu dr Stan decat cu dr Albu( oricum dr Albu ramane toata viata pentru mine un om special ca m-a ajutat sa am bebelusa asta si  de cate ori ma duc la biserica tot timpul ma rog la DD sa-i dea sanatate), insa dr Albu e pe fuga tot timpul, eu am nevoie de cineva mai ponderat, asa cum sunt eu...in plus dr Stan mi se pare mai apropiat de paciente( la prima vedere nu e asa dar pe parcurs ai impresia ca vorbesti cu un prieten si nu cu un medic, sa-ti fie jena aia medic-pacient).Sa nu crezi ca ii fac reclama, spun cum se comporta cu mine si la fiecare consultatie venea mai tarziu decat ora programata( la inceput ma deranja chestia asta),insa de fiecare data venea si imi spunea ca a fost in vizita la pacientele care au nascut...asa ca imi trecea supararea.Iar in legatura cu nasterea , sa va zic un detaliu important pe care mi l-a spus tot dr Stan.acum nasterea prin cezariana la Medlife costa 6900 lei ( doua paturi in camera) si omul ne-a trimis la un targ de nasteri unde ni s-a facut reducere de 1900 lei( chiar ii pasa de bugetul pacientelor), tot timpul ne intreba de analizele facute, ce anume sa repet. Comparam la alte fete ce le zicea dr Albu sa faca si tot asa dadea analize si dr Stan( asa ca mi s-a parut ca e pregatit profesional  chiar daca e tanar).Iar in leg cu nasterea nu te forteaza cum sa nasti( natural sau cezariana), insa atunci cand e o problema iti recomanda ce nastere sa alegi.In plus am citit pareri despre dr Stan la nastere, pareri bune, te viziteaza zilnic sa vada cum te simti.In plus am asteptat o data mai mult de o ora sa intru la consultatie( la dr Albu pacientele ieseau si intrau pe banda rulanta), am crezut ca a uitat de mine si m-am dus la receptie sa intreb care-i problema iar fata mi-a spus ca in ziua respectiva eram ultima pacienta iar dr Stan e in sala de nasteri ( ca a intervenit ceva )si sa stau linistita ca vine , ca nu m-a uitat ca anuntase la receptie  si intr-adevar saracul venea pe hol fugind( era asa de simpatic).

Acum tu alegi ce vei face mai departe .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

insa am uitat sa-ti spun ca daca ai nevoie de scrisoare medicala iti da dar medicul de familie o sa-ti spuna ca nu are nu stiu ce cod si iti refuza scrisoarea( asta e valabil si in cazul dr Albu).Insa iti da concedii medicale, ai reducere la nastere ( te trimite el la targul de nasteri sau sa iei legatura cu Jana).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karinaaele, iti multumesc mult de tot pentru lamuriri. Ai exact aceeasi parere ca si mine despre Stan. Am fost doar la o eco la el dar parca ne stiam de o viata. Ff ok. M-a trimis deja la targ :)))))...dar si-a dat si el seama ca e devreme si a zis ca vor mai fi...Eu am ales deja sa raman la Stan. Albu e sufletul meu insa este mult prea ocupat ( am fost la el la eco de 6 sapt si mi-a spus neaparat sa vin si sapt urmatoare la eco...ce sa vezi? Primul loc la el era peste 3 saptamani..si asa am ajuns la Stan)

 

Sarcina usoara in continuare!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...