Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, lamuriti-ma cu privire la morfologie....cine face face screeningul de trim I, gineco sau obstreticianul?

Cunostinta din Filantropia care m-a programat la dr Simionescu pentru morfo trim I, m-a intrebat daca vreau sa nasc la Filantropia si cand i-am raspuns afirmativ, m-a programat la dr Iancu pentru monitorizarea sarcinii pana la nastere. Nu inteleg!.,,.nu putea sa-mi faca tot Iancu morfologia? De ce trebuia sa fac cu un dr morfo si altul sa-mi monitorizeze sarcina ? Unii se ocupa doar de morfo sau ce?.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci vera12! Asa m-am gandit si eu, numai ca am stat pe ganduri pentru ca dr de la Well care m-a monitorizat inaintea FIv-ului de la cehi si in timpul procedurii, face eco de monitorizare, inclusiv morfologii si as putea sa nasc cu ea....aaaa....si histero+ FIV.  In fine, probabil asa se intampla la clinicile private, la spital unede sunt mai multi doctori probabil se specializeaza pe screeninguri, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Nikos! Felicitari si sarcina usoara! Tu stii ca noi am mai vorbit la un moment dat iar eu ti am urmarit mereu din umbra povestea si m am rugat sa fie bine!  Doamne ajuta si mai departe! [flo2]

 

Eu toate monitorizarile, ecografiile si morfologiile le am facut la Wellborn. Stiu insa ca sunt medici care desi sunt buni ecografisti nu au specializare pe morfologie fetala si nu se baga.

 

Referitor la DT: si eu am recoltat intr o zi iar apoi, separat, am facut eco de morfologie. Rezultatele de la DT (sange) impreuna cu cele de la morfologie au fost introduse intr un soft si apoi s au calculat probabilitatile.

 

Aaaa...voiam sa-ti mai zic o chestie: Wellborn a deschis si maternitate. Poate esti interesata sa nasti la ei...

 

O seara buna si sarcina cu bine!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt o gravida in 7 saptamani , sarcina obtinuta prin FIV, dupa foarte multi ani de incercari, eu endometrioza , sotul teratoozospermie. Am fost la eco avem o inimioara care e in grafic, dar am facut analize , toate in grafic doar D-Dimeri 1223ng/ml limita maxima fiind 509. Nu am prins programare la Dr Avram , maine merg la alt medic hematolog de la Regina Maria. La dr Uscatescu am fost acum multi ani, arunci nu am rezonat foarte bine. Are cineva adresa de email a dr Avram Simona. Sarcini frumoase si bebei sanatosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee ce poate lua o gravida in primul trimestru de sarcina, in cazul in care are o bila mai lenesa? Prietenei mele nu-i raspunde dr-ita la tel si ea e o tipa care avea probleme cu colecistul si inainte de sarcina, dar nu stie dc poate lua colebil sau triferment, ca de obicei. Farmacista i-a zis sa intrebe doctorul, poate pana primeste raspuns e cineva care a avut experiente d-astea neplacute. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...