Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravidute FIV-oase (82)


Recommended Posts

[:-)))] Deuta! Pai...inca alaptez bebele meu de 2 ani proaspat impliniti... DAR!! Am un mare plan pentru anul asta: am si vb deja cu dr Bolintineanu  [:)] Mi a zis ca ma asteapta sa ma apuc de analize si FIV insa sa vedem cand ... Si da, anul asta e un an in care astrele se aliniaza pt cei care vor copii! (Stiu ca stii ca tocmai te citeam pe la Babute [:)] )

Pup draga mea si te astept aici, in casuta gravidutelor! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 633
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da mai...e ft indragostit de tzitzi! Si eu de el...! Si asa e de dulce cand ne intalnim seara acasa - el vine de la gradi si eu de la job - si primul lucru pe care il face e sa suga! Nici sa l dezbrac nu ma lasa...nici sa l descalt: vrea sa suga! Si asa se gudura...se alinta...se relaxeaza...ce sa mai: ma topesc de dragul lui si de fetzishoara lui frumoasa [il]

 

Hai ...te astept aici! Sa povestim!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saramaria30, am intrebat la Wellborn daca au sala de nasteri si mi-au spus ca, nu....ei colaboreaza cu Regina Maria. Doctora mi s-a parut cam evaziva, probabil nu urmaresc sa mearga cu tine pana la final....nu stiu. M-am interesat si la Filantropia,...au rezerve cu 400 lei/noapte. Inca, nu sunt hotarata...de fapt, vreau sa ma vad in luna avansata si atunci ma voi hotara.


Am gasit Elancyl la Sensiblu...multumesc!


Mie nu prea mi-a fost rau in primul trimestru, dar vad ca au inceput starile naspa acum in trim II...eu sunt pe invers! Noroc ca nu ma tine prea mult....dimineata de pe la 6 pana la vreo 10.


Ce bine ca poti alapta! Eu n-o s-o pot face...asta e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos cei de la Wellborn nu au sala de nasteri, dr care urmaresc sarcini in Wellborn, fac nasterile la Regina Maria, ei s-au acsat pe tratarea infertilitatii, dr cate fac FIV in general. nu urmaresc sarcini, eu am facut fiv cu dr Bolintineanu si m-a urmarit primul trimestru, acum sunt tot in aceeiasi dilema, unde nastem? Eu cred ca totusi aleg o clinica privata, la stat esti cam izolata chiar si in rezerva platita, nu poate veni tati la noi cand vrem, sa stea cu noi nici atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Nikos si Claudia,

 

Stiu ca in incinta Wellborn din Brodina nu au sala de nastere; am facut fiv acolo si am avut pachet complet de urmarire a sarcinii cu nastere la RM prin parteneriat. Insa au deschis / deschid Maternitatea Wellborn (scrie pe site ca va fi disponibila incepand cu primul trim al lui 2017). Intrebati la receptie...trebuie sa stie fetele de acolo.

 

http://www.wellborn.ro/extindere-medicala-de-amploare-reteaua-medicala-wellborn-anunta-deschiderea-maternitatii-din-bucuresti/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikos [flo2] am primit si PM ul tau. Eu fac parte dintr un grup pro alaptare si am cerut informatii suplimentare de la consultanti si medici. Imediat cum primesc ceva, iti trimit. Din pacate sa stii ca sunt ft multi medici (ginecologi, pediatri etc) care nu sunt informati corect in ceea ce priveste alaptarea. Dar din fericire sunt si multi altii care contrabalanseaza si au studiat si s au informat despre mecanismele alaptarii.

Keep in touch!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...